Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 6535
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: "Rozprawa o średniowieczu" w sobotę pod ratuszem

Wtorek, 13 lipca 2021, 6:00
Autor: Teatr Maska
Jelenia Góra: "Rozprawa o średniowieczu" w sobotę pod ratuszem
Fot. Archiwum Teatru Maska
To autorski spektakl teatralny przygotowany przez Teatr MASKA w Jeleniej Górze. Prezentacja premierowa odbędzie się 17 lipca o godz. 19.00 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Wstęp wolny.

Wydarzenie teatralne jest skierowane do szerokiego grona odbiorców, miłośników sztuki w każdym wieku. Na spektakl składa się najbardziej wartościowa literatura świecka i kościelna wieku średniego w Polsce przygotowana przez zawodowych twórców z wieloletnim doświadczeniem z Teatru MASKA z Jeleniej Góry oraz Wrocławskiego Teatru Pantomimy.

Spektakl "Rozprawa o średniowieczu" to zwarte i zabawne kompendium wiedzy o epoce średniowiecza. Słynne fragmenty literatury średniowiecznej są zawarte w spektaklu i tworzą osobne sceny spektaklu (m.in. "Bogurodzica", "Rozmowa Mistrza Polikarpa ze Śmiercią", "Pieśń słoneczna Św. Franciszka"). Nie brakuje tu zabawnych i wymownych scen "Nędza z bidą", "Diabły z Lucyferem", itp.
Motorem spektaklu jest postać Błazna, który wprowadza widza w klimat epoki, prowokuje kolejne sceny spektaklu oraz komentuje w dowcipny sposób.

Scenariusz i reżyseria: Honorata Magdeczko-Capote, scenografia: Teatr MASKA, muzyka - aranżacje: Paweł Sikora. Występują: Honorata Magdeczko-Capote, Jan Kochanowski, Krzysztof Rogacewicz. Technika - Marek Oleksy, projekt plakatu - Bogumiła Twardowska-Rogacewicz.

Dofinansowano przez Miasto Jelenia Góra. Partner - Osiedlowy Dom Kultury.

Twoja reakcja na artykuł?

9
75%
Cieszy
2
17%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group