Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 6506
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rozpoczną dyskusję o Miedziance

Wtorek, 29 marca 2016, 8:07
Aktualizacja: 8:09
Autor: J–W
Region: Rozpoczną dyskusję o Miedziance
Fot. Archiwum Jelonki.com
Stowarzyszenie Społeczno–Kulturalne Faktor zaprasza na konferencję „Każdy ma swoją Miedziankę”, która odbędzie się 18 kwietnia w Wieży Widokowej w Radomierzu w godz. 13.00–16.00. – Konferencja stanowi pewnego rodzaju otwarcie lokalnego dialogu na temat Miedzianki – informują organizatorzy.

Podczas konferencji zaplanowano m.in. wystąpienie Tomasza Stolarczyka (współautora monografii poświęconej Miedziance), Tomasza Wrocławskiego - archeologa z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków oraz osób zaangażowanych w działania na terenie Miedzianki.

Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Faktor” dzierżawi na okres 30 lat część działek oraz trzy budynki w Miedziance należące do Gminy Janowice Wielkie. Została opracowana koncepcja rewitalizacji tego miejsca.

- Planuje się tam prowadzenie dalszych działań na rzecz zachowania dziedzictwa Miedzianki i pamięci o niej, z głębokim poszanowaniem jej historii. Do tej pory zrealizowano ścieżkę edukacyjną i wydano bezpłatne mapki turystyczne. Przedsięwzięcie w założeniu ma służyć wspólnemu dobru, nie tylko gminie Janowice Wielkie, ale mieszkańcom regionu – dodają organizatorzy.

Więcej informacji w tej sprawie udziela Anna Gomułka, tel. 75 644 21 65, e-mail: nna_natalia.gomulka@op.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group