Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6197
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozpoczęły się prace nad budżetem obywatelskim

Wtorek, 22 września 2015, 14:08
Aktualizacja: 14:15
Autor: UM Jelenia Góra
Jelenia Góra: Rozpoczęły się prace nad budżetem obywatelskim
Fot. Archiwum
Wydział Dialogu Społecznego rozpoczyna realizację dwóch ważnych procedur. Pierwsza z nich dotyczy wyboru kandydatów do Rady Pożytku Publicznego, która będzie monitorowała działalność organizacji pozarządowych i opiniowała ich pracę, druga dotyczy pierwszego etapu wdrażania „budżetu obywatelskiego” na 2016 r.

- W stosunku do roku ubiegłego zaszły w tym roku pewne zmiany. Kwotę 1.500.000 zł, przeznaczoną na „budżet obywatelski” podzielono na dwie części, po 1. mln oraz 0,5 mln zł. Z pierwszej części będzie można sfinansować dwa zdania „strategiczne”, a wartość żadnego z nich nie będzie mogła przekroczyć kwoty 500 tys. zł, z drugiego – 10 zadań dodatkowych, a wartość każdego z nich nie będzie mogła przekroczyć kwoty 50. tys. zł – informuje Cezary Wiklik, rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze..

Oznacza to, że w ramach budżetu można się spodziewać w roku 2016 dwanaście zadań. Z innych zmian: prawo głosowania ma każdy mieszkaniec Jeleniej Góry (także uczniowie pochodzący spoza miasta), który ukończył 16 rok życia. Żeby „małe wnioski” mogły się znaleźć na liście do głosowania, ich inicjatorzy muszą zebrać co najmniej 20 głosów poparcia, przy „dużych” limit rośnie do 50 podpisów. Głosowanie odbywać się będzie wyłącznie drogą elektroniczną, przy czym osoby, które nie mają dostępu do sieci będą mogły głosować w siedmiu punktach miasta, gdzie zostaną udostępnione im komputery. Więcej informacji – w regulaminie „budżetu” na stronie internetowej Miasta.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1197
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group