Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 4436
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Rozpoczęła się Trójka Górom!

Piątek, 16 lutego 2018, 11:04
Aktualizacja: Sobota, 17 lutego 2018, 3:05
Autor: Paweł Guszała
Szklarska Poręba: Rozpoczęła się Trójka Górom!
Fot. Paweł Guszała
Wczoraj (15.02) wieczorem tradycyjnie na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie rozpoczęło się jedno z ważniejszych wydarzeń kulturalnych w regionie – „Trójka Górom”. Co w tym roku przygotowali organizatorzy?

„Trójka Górom” jest efektem świetnej współpracy pomiędzy Szklarską Porębą a Programem Trzecim Polskiego Radia. W tym czasie w mieście pod Szrenicą odbywa się szereg festiwalowych wydarzeń: koncerty, spotkania ze znanymi i lubianymi dziennikarzami Radiowej Trójki, nagrania trójkowych audycji na żywo z gwiazdami sportu, literatury czy filmu, warsztaty dla dzieci i dorosłych oraz dyskoteki.

Oprócz tego w ramach „Trójki Górom” rozgrywają się Mistrzostwa Polski w Rzeźbie ze Śniegu. Artyści z Gdańska, Łodzi, Wrocławia i Katowic, a także amatorzy będą tworzyć białe arcydzieła nt. „Miłość rządzi światem”.

Tegoroczna impreza będzie upływać pod znakiem jubileuszu. Bo choć to dopiero 4 edycja „Trójki Górom”, to początki współpracy Szklarskiej Poręby z popularną stacją radiową mają już co najmniej 20 lat.

„Trójka Górom” daje niezwykłą możliwość spotkania się z gwiazdami polskiego radia: Markiem Niedźwieckim, Michałem Olszańskim, Barbarą Marciniak czy Piotrem Stelmachem. Oprócz tego można zobaczyć na własne oczy, jak wyglądają nagrania lubianych trójkowych audycji: „Listy Przebojów”, „Markomanii” oraz „Godzina Prawdy”.

Wczoraj w godzinach wieczornych „Trójka Górom” rozpoczęła się z przytupem w centrum Szklarskiej Poręby na Skwerze Radiowej Trójki. Po krótkim przywitaniu wszystkich gości burmistrz Szklarskiej Poręby Mirosław Graf w asyście dziennikarzy Programu Trzeciego Polskiego Radia oficjalnie rozpoczął imprezę. Zaraz po tym odbył się panel dyskusyjny „20 lat przyjaźni Szklarskiej Poręby z Programem Trzecim Polskiego Radia”. Poprowadził go Michał Olszański a jego rozmówcami byli: Marek Niedźwiecki (dziennikarz), Piotr Stelmach (dziennikarz), Grażyna Dobroń (dziennikarka), Grażyna Biederman (była kierownicza Referatu Promocji Miasta Szklarska Poręba), Barbara Marciniak (dziennikarka), Eugeniusz Zielenkiewicz (były właściciel hotelu „Las”) oraz pomysłodawca współpracy Radiowej Trójki ze Szklarską Porębą Henryk Sytner (dziennikarz). Czynny udział w panelu wzięli także byli burmistrzowie tego miasta oraz niektórzy goście. Dyskutowano o początkach przyjaźni szklarsko-trójkowej, o przeciwnościach z jakimi organizatorzy często musieli się mierzyć. Nie brakowało także zabawnych anegdot.

Na zewnątrz obok radiowego namiotu przygotowano wystawę fotograficzną ukazującą kilkanaście zdjęć z dotychczasowej kooperacji miasta ze stacją radiową. Wieczorem w Blue Mountain Resort wystąpił kabaret Mumio i Magda Umer.

Warto bacznie śledzić harmonogram festiwalowych wydarzeń aby niczego nie przeoczyć. Przypominamy Trójka Górom potrwa w Szklarskiej Porębie do soboty (17.02.).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group