Poniedziałek, 22 czerwca
20°C Jelenia Góra
reklamy

Rozpoczęła się rozbiórka mostu w Kowarach

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Samorząd Kowar rozpoczął przygotowania do rozbiórki pochodzącego z XVIII wieku mostu pomiędzy ulicą Ogrodową, a Placem Franciszkańskim.

reklamy
reklamy

W ubiegłym tygodniu most, który znajduje się w bardzo złym stanie technicznym został wyłączony z ruchu pieszych. Już wcześniej nie mogły nim jeździć pojazdy. Po oględzinach stwierdzono, że przeprawa wymaga odbudowy.

Zakładamy, że część zabytkowych elementów obecnego mostu zostanie wykorzystana przy budowie nowego - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Wkrótce w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków podejmiemy decyzję, czy most zostanie odbudowany w dotychczasowej formie, czy też będzie przypominał kładkę jaka powstała w pobliżu budynku Urzędu Miasta. Szacujemy, że w zależności od przyjętej koncepcji, inwestycja będzie kosztować od 1 do 2 milionów złotych. Kilka dni temu dokonaliśmy też demontażu, jednego z symboli Kowar, czyli stojącej przy przeprawie 800-kilogramowej figury św. Jana Nepomucena. Do czasu zakończenia remontu pozostanie ona przy naszym kościele pw. Imienia NMP.

Osoby w artykule

Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka