Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 6669
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Rozpoczęła się rozbiórka mostu w Kowarach

Poniedziałek, 1 marca 2021, 6:01
Autor: WAC
Kowary: Rozpoczęła się rozbiórka mostu w Kowarach
Fot. UM Kowary
Samorząd Kowar rozpoczął przygotowania do rozbiórki pochodzącego z XVIII wieku mostu pomiędzy ulicą Ogrodową, a Placem Franciszkańskim.

W ubiegłym tygodniu most, który znajduje się w bardzo złym stanie technicznym został wyłączony z ruchu pieszych. Już wcześniej nie mogły nim jeździć pojazdy. Po oględzinach stwierdzono, że przeprawa wymaga odbudowy.

Zakładamy, że część zabytkowych elementów obecnego mostu zostanie wykorzystana przy budowie nowego - mówi burmistrz Kowar Elżbieta Zakrzewska. - Wkrótce w uzgodnieniu z konserwatorem zabytków podejmiemy decyzję, czy most zostanie odbudowany w dotychczasowej formie, czy też będzie przypominał kładkę jaka powstała w pobliżu budynku Urzędu Miasta. Szacujemy, że w zależności od przyjętej koncepcji, inwestycja będzie kosztować od 1 do 2 milionów złotych. Kilka dni temu dokonaliśmy też demontażu, jednego z symboli Kowar, czyli stojącej przy przeprawie 800-kilogramowej figury św. Jana Nepomucena. Do czasu zakończenia remontu pozostanie ona przy naszym kościele pw. Imienia NMP.

Twoja reakcja na artykuł?

46
61%
Cieszy
5
7%
Hahaha
4
5%
Nudzi
4
5%
Smuci
7
9%
Złości
9
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group