Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Rozpoczęła się budowa szkoły w Podgórzynie [foto]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Przemek Kaczałko 1 min czytania

Do połowy listopada 2018 roku ma trwać budowa szkoły i przedszkola w Podgórzynie. Rozpoczęły się już prace ziemne na terenie w pobliżu skrzyżowania z drogą na Sobieszów. Inwestycja o wartości niemal 21 milionów złotych w większości sfinansowana jest z emisji obligacji gminnych, które będą spłacane do 2038 roku.

reklamy

Wykonawcą robót jest firma PreFabrykat w Miłkowa. - Roboty idą pełną parą i wykonawca zapewnia, że zmieści się w terminie – powiedział Mirosław Kalata, wójt gminy Podgórzyn. W związku z budową władze gminy pomyślały też o rozwiązaniach komunikacyjnych przy skrzyżowaniu. - Obecnie jesteśmy na etapie projektowania ronda w tamtym miejscu wraz z ciągiem pieszo-rowerowym. Poza tym będzie tam też człowiek, który będzie przeprowadzał dzieci przez przejścia dla pieszych – zapowiada wójt gminy.

W kolejnym etapie planowana jest hala sportowa, ale dopóki jej nie będzie w nowej szkole, lekcje wychowania fizycznego będą się odbywać w auli o powierzchni 300 mkw.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka