Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9488
Zalogowanych: 18
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Kowarach

Środa, 2 września 2015, 19:17
Aktualizacja: Czwartek, 3 września 2015, 7:51
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Kowarach
Fot. Tomasz Raczyński
Wczorajsze (1.09) uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema w Kowarach tradycyjnie obfitowało w podniosłe chwile. Wśród gości byli m.in. burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska oraz Andrzej Dobrowolski – prezes zarządu Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego.

Dyrektorka placówki Krystyna Patynowska życzyła zgromadzonym uczniom wytrwałości w dążeniu do realizacji celów, jakie przed sobą postawią. - Pamiętajcie, że wiedza to jedyne bogactwo, którego wam nikt nie odbierze – mówiła. - Proszę was, byście nie zapomnieli o szacunku dla siebie i waszych nauczycieli, by wasze zachowanie nie przyniosło nikomu krzywdy, byście myśleli o uczuciach innych osób. Pamiętajcie, że wśród was są słabsi i nie wykorzystujcie tego, udzielcie im wsparcia, to powód do dumy – dodała dyrektorka zwracając się jednocześnie do uczniów, by pamiętali o tych, którym 1 września 1939 r. nie było dane pójść do szkoły.

- Dziś wszyscy mamy wielki przywilej korzystania z wolności okupionej krwią wielu milionów ludzi. Dlatego korzystajmy ze wszystkich dobrodziejstw, które nam wywalczyli nasi poprzednicy, korzystajmy w sposób rozsądny, świadomy a nade wszystko odpowiedzialny, aby wywalczona wolność nigdy nie przeradzała się w samowolę – argumentowała.

Z rąk prezesa Andrzeja Dobrowolskiego zaproszenie do Warszawy otrzymał stypendysta Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego, Mark Mościcki – uczeń klasy III, który będzie miał okazję zwiedzić Sejm, Centrum Nauki Kopernik czy Muzeum Powstania Warszawskiego.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to także okazja do przyznania wyróżnień. Po raz kolejny zostały wręczone statuetki "Kowarskiego Lemoludka" – jest to sposób na podziękowanie osobom, które aktywnie działały na rzecz środowiska szkolnego. Do nagrodzonych w tym roku dołączyli:
Grażyna Krakowiak - emerytowany wieloletni dyrektor szkoły, to za jej kadencji szkole zostało nadane imię Stanisława Lema oraz sztandary. Gabriela Kolaszt - emerytowana wieloletnia wicedyrektorka szkoły, przewodnicząca Stowarzyszenia Miłośników Kowar - to właśnie dzięki niej kwitła współpraca pomiędzy SMK a placówką przy ul. Szkolnej oraz prof. Karol Boromeusz Janowski - wybitny politolog, absolwent tutejszej szkoły, od lat zaangażowany w życie placówki, fundator stypendium dla wybitnych uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1268
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
9%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group