Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8826
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Różnorodności” w Galerii Inspiracje

Niedziela, 22 maja 2016, 8:25
Aktualizacja: 8:27
Autor: Wiktoria Ciepiela
Jelenia Góra: „Różnorodności” w Galerii Inspiracje
Fot. Wiktoria Ciepiela
Obrazy rysowane ołówkiem, malowane farbami, a także rzeźby i płaskorzeźby w drewnie oraz szkło artystyczne można zobaczyć w Galerii Inspiracje w Książnicy Karkonoskiej przy ulicy Bankowej 27 w Jeleniej Górze. Prace uczniów Liceum Plastycznego Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych prezentowane są pod wspólnym tytułem „Różnorodności”.

- Jest to wystawa prac uczniów Liceum Plastycznego w Jeleniej Górze, która prezentuje możliwości poszczególnych pracowni tej szkoły. Wernisaż został przygotowany pod kierunkiem nauczyciela Marcina Znamienkiewicza - mówiła Joanna Jagodzińska z Książnicy Karkonoskiej. - Tytuł „Różnorodności” oddaje zawartość tej wystawy, ponieważ są tam prace w drewnie, w szkle oraz rysunek, malarstwo i grafika. Jest to także przegląd talentów młodych artystów – dodała.

To już druga wystawa młodzieży z tej szkoły w Galerii Inspiracje. Wernisaż można oglądać do końca maja, a w czerwcu będzie można zobaczyć wystawę poplenerową.

Młodzież liceum plastycznego w zeszłym tygodniu zakończyła plener w Przesiece. Prace schną, i jak mówił dyrektor Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych w Jeleniej Górze Bogdan Helik, będzie można je zobaczyć w Galerii Inspiracje w Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group