Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 3354
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozmawiali o szkolnictwie zawodowym

Czwartek, 19 kwietnia 2018, 8:25
Aktualizacja: 9:20
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rozmawiali o szkolnictwie zawodowym
Fot. Przemek Kaczałko
W auli Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych Nr 2 w Jeleniej Górze spotkali się przedstawiciele samorządu, szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych, a także przedsiębiorcy i uczniowie, którzy wkrótce zasilą rynek pracy.

Po wielu latach przerwy, Forum Zawodowe w popularnej Handlówce odbyło się po raz drugi (w ubiegłym roku było w gronie samej szkoły). Tym razem rozszerzono formułę i zaproszono licznych gości z różnych dziedzin.

- Dyskutujemy o tym, jakie zawody są potrzebne - w jakich kierunkach kształcić i jak dostosować się do zmian w szkolnictwie zawodowym - powiedziała Wanda Kozyra, menadżer ds. projektów Strefowego Klastra Edukacyjnego, której zdaniem mamy teraz rynek pracownika, a nie pracodawcy i w wielu zawodach są ogromne potrzeby. - Ministerstwo zmierza ku temu, aby wspierać te zawody, które w danym regionie są najbardziej potrzebne - dodała była dyrektorka Mechanika. - Strefa badawczo-rozwojowa, która musi się rozwinąć wraz z nowoczesnymi technologiami, musi być wsparta przez edukację średnią, na poziomie wyższym i przez pracodawców - zaznaczyła W. Kozyra.

Z każdej szkoły ponadpodstawowej przybyło po trzech przedstawicieli uczniów. - Jak nauczyciele postanowiliśmy zrobić Forum Zawodowe ponieważ są duże zmiany i oczekuje się od ucznia mobilności, nowych rzeczy. Chcemy razem z pracodawcami dowiedzieć się czego oczekują obie strony (pracodawca i uczeń) - powiedziała Danuta Pawłowicz, dyrektor ZSLiZ Nr 2. - Są duże rozbieżności między jednymi i drugimi, więc spotykamy się, aby ich zbliżyć do siebie - dodała organizatorka forum, która liczy na dostosowanie wymagań do potrzeb młodych ludzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group