Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 3639
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Rozkładowe nowości na torach

Sobota, 8 grudnia 2007, 7:34
Aktualizacja: 14:52
Autor: AGA
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Rozkładowe nowości na torach
Fot. Agnieszka Gierus
Polskie Koleje Państwowe zmieniają w niedzielę rozkład jazdy. Będzie ważny przez cały rok. Będzie więcej połączeń do Lwówka – obecnie są dwie pary, od 8 grudnia będą już cztery. W tym jedna tylko do Lwówka, dwie z Jeleniej Góry przez Lwówek, Zebrzydową do Bolesławca i jeszcze jedna do Legnicy. Szynobus dojedzie także z Jeleniej Góry do Zielonej Góry.

Zmianie ulegnie trasa „Wikinga” kursującego okresowo. W wakacje pojedziemy nim do Szczecina, a w święta, ferie i długie weekendy skład dojedzie z Zielonej Góry przez Węgliniec i Jelenią Górę do Szklarskiej Poręby Górnej. Wydłużone zostały też trzy pary pociągów z Wrocławia do Szklarskiej Poręby Górnej – „Szrenica”, „Szczeliniec” i regionalny oraz połączenie regionalne Jelenia Góra–Ostrów Wielkopolski.

– Obecnie po godz. 21.00 nie przyjeżdża żaden pociąg z Wrocławia. Teraz się to zmieni – z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę uruchomione zostanie połączenie z Wrocławia do Jeleniej Góry o 20.37. W tygodniu pociąg będzie kursował do Wałbrzycha – mówi Edmund Pomieczyński, naczelnik sekcji przewozów pasażerskich PKP w Jeleniej Górze.

Z Jaworzyny do Kamieńca będą kursowały codziennie dwa wagony. Zostaną również zachowane dwa obiegi na tym odcinku – Legnica – Jaworzyna – Kamieniec Ząbkowicki – Strzegom. W ofercie PKP jest też jedna nowa para kursująca wieczorem i rano na trasie Wrocław – Jaworzyna – Wrocław.

– Zachęcam, aby jak najwięcej osób skorzystało z nowej oferty. Jest dużo ciekawsza i wreszcie wzrośnie nam liczba podróżnych – stwierdza E. Pomieczyński. Dodaje, że planowana jest zmiana infrastruktury torów w stronę Wałbrzycha, co pozwoli wreszcie skrócić czas jazdy. – Myślę, że w roku 2010 połączenia osiągną już przyzwoitą prędkość i zwiększy się komfort jazdy.

Rozkładowe nowości są także w ogólnopolskim rozkładzie jazdy. Dla miłośników kolei z zasobniejszym portfelem ciekawą okaże się wieść o uruchomieniu międzynarodowych pociągów z Warszawy do Amsterdamu oraz z Warszawy do Irkucka. Podróż tym ostatnim potrwa pięć dni w jedną stronę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group