Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9254
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozkład MZK aktualny

Wtorek, 8 stycznia 2019, 6:17
Aktualizacja: Środa, 9 stycznia 2019, 7:49
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Rozkład MZK aktualny
Fot. Czytelnik
– Minął tydzień nowego roku, a na przystankach przy m.in. ul. Sygietyńskiego i Bacewicz cały czas wiszą stare rozkłady jazdy autobusów ważne do 31 grudnia 2018 roku – skarży się Paweł Bombala z Zabobrza. – Ja przez to musiałem czekać na autobus przez pół godziny – dodaje oburzony Czytelnik. Tymczasem rzecznik MZK uspokaja: mimo daty podanej na wykazach, rozkład jest aktualny. Zatem o co chodzi?

Pan Paweł na co dzień z komunikacji miejskiej nie korzysta. Jednak przez zbieg dla niego nieprzychylnych okoliczności wczoraj (07.01) musiał do pracy dojechać autobusem. Na miejską komunikację czekał przy ul. Sygietyńskiego, a jego punktem docelowym miała być ul. Karola Miarki.

Zepsuł mi się samochód i musiałem skorzystać z miejskiego autobusu – mówi Czytelnik. – Sprawdziłem więc kiedy mam autobus i o konkretnej godzinie pojawiłem się na przystanku przy ul. Sygietyńskiego czekając na „Trójkę”. Minęło jednak sporo czasu, a autobusu nie było widać. Zacząłem więc sprawdzać raz jeszcze rozkład jazdy, który potwierdzał, że miał on dojechać 10 minut temu. Przyłożyłem więc telefon do kodu QR umieszczonego na plakacie i zobaczyłem, że według rzeczywistego stanu, autobus przyjedzie na miejsce za 18 minut. Nie wiedziałem o co chodzi, aż po bliższym przyjrzeniu się rozkładowi jazdy zauważyłem, że był on ważny do 31 grudnia 2018 roku. Zatem musiały wejść od stycznia jakieś zmiany, o których nie poinformowano pasażerów. Chyba ktoś zapomniał wymienić rozkłady jazdy. Aktualne są tylko rozpiski kursów nocnych – dodaje mieszkaniec Zabobrza.

Rzecznik prasowy Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze Zbigniew Rzońca wyjaśnia jednak, że stara data na wykazach godzinowych kursowania autobusów nie wynika z zapomnienia, ale…

Mamy około 300 przystanków, dlatego zmiany rozkładów jazdy nie da się zrobić wszędzie w ciągu jednego dnia – tłumaczy Zbigniew Rzońca, rzecznik MZK. – Ten proces cały czas trwa, ale najważniejsze jest to, że dzienny rozkład jazdy się nie zmienił. Mimo że na przystankach rozkłady jazdy mają datę ważności do 31 grudnia 2018 roku, cały czas są aktualne. W innych godzinach niż dotychczas jeżdżą tylko autobusy nocne i ich rozkłady zostały wymienione na czas. Natomiast w przypadku pana Pawła musiało być tak, że autobus najprawdopodobniej utknął w jakimś korku i był spóźniony o te kilkanaście minut, a kody QR rzeczywiście podają realny czas dojazdu autobusu, który czasami różni się od tego na wykazie podanym na przystankach – wyjaśnia Z. Rzońca.

Jak informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik - godzinowe zmiany kursowania autobusów mają się natomiast dopiero pojawić. Kiedy i na których liniach? O tym napiszemy niebawem.

Twoja reakcja na artykuł?

14
44%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
9%
Nudzi
1
3%
Smuci
4
13%
Złości
10
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
362
Nigdy
19%
Rzadko
42%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group