Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7455
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Rozdali nagrody w konkursie plastycznym straży pożarnej

Piątek, 15 marca 2013, 11:27
Aktualizacja: 11:39
Autor: Artur Wojno–Orański
Jelenia Góra/region: Rozdali nagrody w konkursie plastycznym  straży pożarnej
Fot. Artur Wojno–Orański
Kamil Kaczor z SP nr w Kowarach, Olga Ogłaza z SP nr 1 w Kowarach, Sylwia Felczak z Karpacza i Magdalena Gorzycka – to zwycięzcy konkursu „Jak dzieci i młodzież widzi pracę straży pożarnej – gaszenie – ratowanie – ochrona”, który zorganizował Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jeleniej Górze. Wczoraj (14.03) w Książnicy Karkonoskiej w Jeleniej Górze odbyła się uroczystość rozdania nagród.

Na konkurs wpłynęło około 100 prac. Jury przyznało wyróżnienia w kilku kategoriach wiekowych. W grupie przedszkoli i klas „0” pierwsze miejsce zajął Kamil Kaczor z SP nr 3 w Kowarach, II miejsce otrzymał Kewin Kupczyk z SP nr 3 w Kowarach, a III - Filip Maciejowski z SP nr 1 z Kowar. Wyróżnienie przyznano Natalii Polańskiej z Mysłakowic.

- Widziałem strój strażaka u mojego wujka, bardzo mi się podobał i w przyszłości też chciałbym zostać strażakiem, albo policjantem. Cieszę się, że wygrałem, na pewno wezmę udział w konkursie za rok – mówił pięcioletni Kewin Kupczyk z przedszkola w Kowarach.

Spośród uczestników z klas I – III szkól podstawowych, zwycięzcy to uczniowie szkół w Kowarach: Olga Ogłaza z SP nr 1 (I miejsce) oraz uczennice SP nr 3: Emilia Juraszek (II miejsce) oraz Oliwia Rozdolska (III miejsce). Wyróżnienie odebrał Dominik Lupa i Oliwia Durbacz (SP nr 3).

- Wzięłam udział w konkursie, bo lubię straż pożarną, dlatego, że ona ratuje ludzi – mówiła Emilia Juraszek. - Ja wzięłam udział, ponieważ mój tata jest strażakiem i jestem z niego bardzo dumna – dodała Oliwia Rozdolska.
W grupie klas IV-VI szkół podstawowych zwyciężyła: Sylwia Felczak z Karpacza, Sandra Florowska z Janowic Wielkich i Klaudia Sierżant z Jeżowa Sudeckiego. Wyróżnienia odebrali: Ewelina Kudela (Janowice Wielkie), Kinga Rybak (Janowice Wielkie) i Michał Raczyński (Czernica).

W grupie gimnazjalistów zwyciężyła Magdalena Gorzycka z Karpacza. Magdalena Nowak z Janowic Wielkich zajęła miejsce II, a Mateusz Binkowski z Karpacza III miejsce. Wyróżnienie otrzymał Jakub Malczak z Piechowic.

- Ten konkurs jest cykliczny, organizowany od wielu lat przez zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych i Komendę Gówną Straży Pożarnej oraz na gruncie lokalnym wspólnie z Zarządem Powiatowym i Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze – mówił kapitan Wojciech Gral, prezes ZPZOSP. - Propagowania bezpiecznych zachowań od najmłodszych lat oraz nauka, jak się zachować w obliczu zagrożenia, to jedno z zadań statutowych ZOSP. Konkurs cieszy się sporym zainteresowaniem, a uczestnicy przechodzą przez kilka etapów, od lokalnego, przez wojewódzki, aż po krajowy – dodał.

Poza nagrodami rozdano broszurki, które w formie komiksu przedstawiają „strażackie abecadło”, dzięki czemu uczestnicy będą mogli poznać podstawy bezpieczeństwa w przyjemnej i przystępnej dla nich formie.

Wszystkim laureatom, a także rodzicom i opiekunom gratulujemy i zachęcamy do dalszego rozwijania talentu!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group