Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 4111
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozbudują Galerię Górską. Wniosek przeszedł

Wtorek, 27 marca 2012, 15:11
Aktualizacja: Środa, 28 marca 2012, 8:07
Autor: Petr
JELENIA GÓRA: Rozbudują Galerię Górską. Wniosek przeszedł
Fot. RED
Radni jeleniogórscy opowiedzieli się dzisiaj „za” przyjęciem wniosku spółki „ARIADNE” związanego z planem zagospodarowania przestrzennego terenu w rejonie ulic Jeleniej oraz Pijarskiej, a ściślej – rozbudowy nieczynnej jeszcze Galerii Górskiej.

O tym, że Galeria Górska przy ulicy Pijarskiej w Jeleniej Górze zostanie rozbudowana o powierzchnię niemal dorównującą jej istniejącej części zadecydowało 12 radnych miasta. Nikt nie głosował przeciw; 9 wstrzymało się od głosu. Podczas obrad pozytywnej opinii doczekały się również projekty uchwał w sprawie przystąpienia do opracowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego m.in. dla jednostki Sobieszów, Jagniątków, a także terenów położonych w dzielnicy Cieplice między ulicami Sobieszowską, Oskara Langego, Jagiellońską i Lubańską.

Wracając do kwestii rozbudowy Galerii Górskiej przy ulicy Pijarskiej w Jeleniej Górze: - Cały jej zamysł ma na celu podniesienie kondycji palety usług dostępnych obecnie w centrum naszego miasta. Dobra lokalizacja galerii: w centrum, 5 minut spacerem od starego rynku Jeleniej Góry pozwoli w efektywny sposób połączyć obie przestrzenie – nowoczesną galerii usługowej z zabytkową; z zapleczem tradycji w jedną, spójną całość, która z pewnością podniesie jakość stolicy Karkonoszy – mówi Michał Stępień, zarządca Galerii Górskiej.

I dodaje: - Inwestycja w teren wokół galerii ma swoje uzasadnienie ekonomiczne, szczególnie ważne dla mieszkańców Jeleniej Góry. Dlaczego? Albowiem zapewni ona miejsca pracy nawet dla 700 osób. Co więcej, zamiarem inwestora jest również zrealizowanie w galerii centrum rozrywki z multikinem i salą wielofunkcyjną. Osobiście uważam, że rozbudowa Galerii Górskiej będzie bardzo korzystna dla nas wszystkich.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (41) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group