Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 3174
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Czwartek, 19 września 2019, 15:24
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rozbudowa SOSW rozpoczęta
Fot. Przemek Kaczałko
Teren przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze stał się placem budowy. Placówka oświatowa funkcjonuje bez większych przeszkód, a realizacja zadania to spełnienie marzeń uczniów, rodziców i pracowników SOSW.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek będzie obiektem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową - przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek zawierać będzie strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze budynku zlokalizowane zostaną sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywać będzie się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Wreszcie... Wszyscy się cieszymy, choć dla nas jest trochę stresu, żeby zachować porządek, zasady bezpieczeństwa, ale przetrwamy i widząc postępy na budowie wiemy, że będzie dobrze - wyznał Romuald Szpot, Dyrektor SOSW.
W nowej części budynku przy ul. Kruszwickiej znajdą się Szkoła Podstawowa z ul. Wolności oraz oddziały przedszkolne z ul. Grottgera. Po zakończeniu budowy będziemy wszyscy w jednym obiekcie - nie trzeba będzie przewozić posiłków, dzieci będą w jednym miejscu, nauczyciele nie będą musieli krążyć po placówkach, a przede wszystkim dzieci i rodzice będą mieli lepsze warunki. Tu jest ładna okolica, ogrodzony teren, daleko od głównych dróg, spokój i cisza - podkreślił R. Szpot.

Szczególnie przeniesienie oddziałów przedszkolnych z ul. Grottgera to bardzo ważna kwestia związana z bezpieczeństwem, bowiem zabytkowy budynek otrzymywał warunkową zgodę na użytkowanie.

To bardzo ważne - ten obiekt w zasadzie nie spełnia obecnych wymogów bezpieczeństwa - przyznaje dyrektor placówki.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Everbest" z Zaręby, a koszt to 6,6 mln zł. Inwestycja ma być gotowa do 17 grudnia 2020 r.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w sumie uczy się ponad 220 uczniów i wychowanków - jest 45 oddziałów klasowych, internat, świetlica, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła branżowa I stopnia, szkoła przysposabiająca do pracy dla młodzieży z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, zespoły rewalidacyjne dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Nowy budynek będzie miał 25 sal lekcyjnych, gabinety terapeutyczne, aula, kącik dla przedszkola. Ponadto parking zostanie przeniesiony w pobliże bramy wjazdowej.

Twoja reakcja na artykuł?

28
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1034
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group