Wtorek, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 6083
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rozbudowa SOSW rozpoczęta

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 19 września 2019, 15:24
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Teren przy Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym przy ul. Kruszwickiej w Jeleniej Górze stał się placem budowy. Placówka oświatowa funkcjonuje bez większych przeszkód, a realizacja zadania to spełnienie marzeń uczniów, rodziców i pracowników SOSW.

Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane obejmujące budowę placówki przedszkolno-szkolnej dla dzieci niepełnosprawnych wraz z zagospodarowaniem terenu. Budynek będzie obiektem niepodpiwniczonym, dwukondygnacyjnym, przykrytym dachem płaskim, wyposażonym w instalację wodno-kanalizacyjną, wewnętrzną instalację wodociągową - przeciwpożarową, instalację centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, wentylację mechaniczną nawiewno-wywiewną i wywiewną oraz instalację elektryczną i odgromową.

Budynek zawierać będzie strefę wejściową (połączoną z budynkiem istniejącym) wraz z szatnią dla dzieci. Na parterze budynku zlokalizowane zostaną sale zajęć dla dzieci przedszkolnych, a na I piętrze sale dla dzieci szkolnych. W budynku zaprojektowano również sale terapeutyczne, lekcyjne, salę wielofunkcyjną oraz świetlicę. Komunikacja pomiędzy kondygnacjami odbywać będzie się klatką schodową oraz windą przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Wreszcie... Wszyscy się cieszymy, choć dla nas jest trochę stresu, żeby zachować porządek, zasady bezpieczeństwa, ale przetrwamy i widząc postępy na budowie wiemy, że będzie dobrze - wyznał Romuald Szpot, Dyrektor SOSW.
W nowej części budynku przy ul. Kruszwickiej znajdą się Szkoła Podstawowa z ul. Wolności oraz oddziały przedszkolne z ul. Grottgera. Po zakończeniu budowy będziemy wszyscy w jednym obiekcie - nie trzeba będzie przewozić posiłków, dzieci będą w jednym miejscu, nauczyciele nie będą musieli krążyć po placówkach, a przede wszystkim dzieci i rodzice będą mieli lepsze warunki. Tu jest ładna okolica, ogrodzony teren, daleko od głównych dróg, spokój i cisza - podkreślił R. Szpot.

Szczególnie przeniesienie oddziałów przedszkolnych z ul. Grottgera to bardzo ważna kwestia związana z bezpieczeństwem, bowiem zabytkowy budynek otrzymywał warunkową zgodę na użytkowanie.

To bardzo ważne - ten obiekt w zasadzie nie spełnia obecnych wymogów bezpieczeństwa - przyznaje dyrektor placówki.

Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: Zakład Usług Ogólnobudowlanych z Siekierczyna i Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Everbest" z Zaręby, a koszt to 6,6 mln zł. Inwestycja ma być gotowa do 17 grudnia 2020 r.

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w sumie uczy się ponad 220 uczniów i wychowanków - jest 45 oddziałów klasowych, internat, świetlica, przedszkole, szkoła podstawowa, szkoła branżowa I stopnia, szkoła przysposabiająca do pracy dla młodzieży z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, zespoły rewalidacyjne dla dzieci z głęboką niepełnosprawnością intelektualną. Nowy budynek będzie miał 25 sal lekcyjnych, gabinety terapeutyczne, aula, kącik dla przedszkola. Ponadto parking zostanie przeniesiony w pobliże bramy wjazdowej.

Twoja reakcja na artykuł?

28
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
4
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 19-09-2019 17:51
To znaczy że w J. Górze nie ma firmy która by wykonała prace tylko są dziady które zatrudniają bączków i ogłaszają się jako firma , wynajmują inne firmy do prac a sami są dziadami
~X 19-09-2019 21:59
do: ~ (17:51)
Na to wygląda że tak😄
~Oyo 19-09-2019 22:10
Jelenia jeszcze Góra czy już dziura??
~Miłościwy 19-09-2019 23:30
Oj jak wy sie malo znacie na ukladach, przetargach, ukladach, przetargach... Raczka raczke..... Tak jak z parkometrami w JG. Nie wazne kto wygra przetarg i wybuduje.... Wazne kto ile przytuli bokiem!!!! Oj i zagadka rozwiazana..... ;-)
~Iks 20-09-2019 11:19
do: ~Miłościwy (23:30)
Oj, jak ty się bardzo znasz... i tylko dowodów brak. Już mniejsza z tym, że w JG są parkomaty i jest to zupełnie co innego niż parkometry.
~jeleniogórzanka 20-09-2019 8:47
Ale spadzisty dach by się przydał a nie płaski.
~do 17,51 20-09-2019 13:42
Firma z Zaręby to wiadomo ,że tam jest Zakład Karny. Będzie tanio !!!!! i...............
~za- ca dyrektora sos 20-09-2019 14:26
a od kiedy na tym terenie można robić plaskie dachy. z tego co wiem to 45 stopni to o owiązek
~Paul von Hirschberg 20-09-2019 23:47
a dwór dalej będzie stał obok i straszył...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group