Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2850
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Łomnica: Rozbudowa nekropolii

Niedziela, 26 września 2021, 6:03
Autor: WAC
Łomnica: Rozbudowa nekropolii
Fot. UG Mysłakowice
Lada dzień zostanie zawarta umowa pomiędzy Urzędem Gminy Mysłakowice, a wykonawcą pierwszego etapu rozbudowy cmentarza komunalnego w Łomnicy.

W najbliższych dwóch miesiącach zostanie wykonane nowe ogrodzenie, dojście oraz aleja cmentarna. Wytyczony i utwardzony zostanie również plac manewrowy i parkingowy. Wartość zadania wyniesie ponad 200.000 zł. W dalszej kolejności powstanie nowa droga dojazdowa do nekropolii oraz zostaną dodane kolejne cmentarne alejki.

W wyniku rozbudowy obszar nekropolii z obecnych 5594 metrów kwadratowych powiększy się w dwóch etapach o kolejne 9449 mkw. Przy cmentarzu powstanie parking z 42 miejscami postojowymi. W pobliżu wejścia na teren nowej części cmentarza zaprojektowano placyk gospodarczy z kontenerami służącymi do segregacji odpadów, a także szalet publiczny. Tam też znajdzie się punkt poboru wody.

Główna aleja wraz z alejami bocznymi wydzieli pola grzebalne (kwatery). Na końcu każdej alei projektuje się rezerwę terenu dla przyszłych kolumbariów dla pochówków urnowych. Na terenie rozbudowy zaprojektowano rezerwę pod przyszły dom przedpogrzebowy.

Twoja reakcja na artykuł?

8
40%
Cieszy
1
5%
Hahaha
2
10%
Nudzi
4
20%
Smuci
2
10%
Złości
3
15%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group