Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 5380
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozbudowa monitoringu jeszcze w tym roku?

Sobota, 19 lutego 2011, 7:52
Aktualizacja: 19:23
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Rozbudowa monitoringu jeszcze w tym roku?
Fot. TEJO
Park Zdrojowy, teren przy Kościele Łaski i rewitalizowany Kanał Młynówka – tam jeszcze w tym roku zamontowane zostaną kamery, które będą podłączone do miejskiego monitoringu. Niewykluczone też, że znajdą się pieniądze na zwiększenie bezpieczeństwa w kilku innych punkach miasta.

W Parku Zdrojowym w Cieplicach szesnaście kamer zostanie zamontowanych po jego rewaloryzacji. Koszt ich zakupu i montażu szacuje się na 300 tys. zł. Sześć kamer, za około 100 -120 tys. zł będzie powieszone wokół Kościoła Łaski, gdzie zostanie przeprowadzona renowacja kaplic nagrobnych wraz z zagospodarowaniem terenu.

– Co najmniej cztery kamery zostaną umieszczone wzdłuż rewitalizowanego Kanału Młynówka, gdzie powstaną ścieżki z oświetleniem, ławkami i koszami na śmieci – mówi Cezary Wiklik, rzecznik urzędu miasta w Jeleniej Górze.
Dodatkowo ma zastać zakupionych jeszcze 12 innych kamer, które zostaną umieszczone w miejscach niebezpiecznych. Gdzie dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo. Jednym z planowanych miejsc jest park koło cmentarza.

– Obecnie złożone są wnioski na dofinansowanie rozbudowy monitoringu wizyjnego. Czekamy na ich rozstrzygnięcie i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się zakupić 20 dodatkowych kamer. Ponadto 16 kamer będzie zakupione w ramach rewaloryzacji Parku Zdrojowego w Cieplicach – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Aktualnie trwa typowanie miejsc, w których kamery powinny się pojawić. Czytelnicy mogą zamieszczać swoje propozycje w komentarzach pod naszym artykułem.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group