Poniedziałek, 22 czerwca
21°C Jelenia Góra
reklamy

Rozbudowa monitoringu jeszcze w tym roku?

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

Park Zdrojowy, teren przy Kościele Łaski i rewitalizowany Kanał Młynówka – tam jeszcze w tym roku zamontowane zostaną kamery, które będą podłączone do miejskiego monitoringu. Niewykluczone też, że znajdą się pieniądze na zwiększenie bezpieczeństwa w kilku innych punkach miasta.

reklamy
reklamy

W Parku Zdrojowym w Cieplicach szesnaście kamer zostanie zamontowanych po jego rewaloryzacji. Koszt ich zakupu i montażu szacuje się na 300 tys. zł. Sześć kamer, za około 100 -120 tys. zł będzie powieszone wokół Kościoła Łaski, gdzie zostanie przeprowadzona renowacja kaplic nagrobnych wraz z zagospodarowaniem terenu.

– Co najmniej cztery kamery zostaną umieszczone wzdłuż rewitalizowanego Kanału Młynówka, gdzie powstaną ścieżki z oświetleniem, ławkami i koszami na śmieci – mówi Cezary Wiklik, rzecznik urzędu miasta w Jeleniej Górze.
Dodatkowo ma zastać zakupionych jeszcze 12 innych kamer, które zostaną umieszczone w miejscach niebezpiecznych. Gdzie dokładnie? Tego jeszcze nie wiadomo. Jednym z planowanych miejsc jest park koło cmentarza.

– Obecnie złożone są wnioski na dofinansowanie rozbudowy monitoringu wizyjnego. Czekamy na ich rozstrzygnięcie i mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się zakupić 20 dodatkowych kamer. Ponadto 16 kamer będzie zakupione w ramach rewaloryzacji Parku Zdrojowego w Cieplicach – mówi Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Aktualnie trwa typowanie miejsc, w których kamery powinny się pojawić. Czytelnicy mogą zamieszczać swoje propozycje w komentarzach pod naszym artykułem.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca dla asystentki stomatologicznej PRACA DLA ASYSTENTKI STOMATOLOGICZNEJ Zakres obowiązków: • asystowanie lekarzowi stomatologowi podczas zabiegów (praca na cztery ręce) …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka