Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 6594
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozbój w wyobraźni

Piątek, 30 kwietnia 2010, 13:33
Aktualizacja: 13:34
Autor: TEJO
Z obawy przed reakcją rodziców na brak cennych przedmiotów, pewien młody jeleniogórzanin wymyślił, że został napadnięty i okradziony. Jego matka uwierzyła i zawiadomiła policję, która wykryła mistyfikację.

Do zdarzenia miało dojść wczoraj. Z relacji kobiety wynikało, że chłopak wracając ze szkoły został pobity i okradziony przez swojego kolegę. Łupem sprawcy padł telefon komórkowy oraz mp4.

– Policjanci, którzy pojechali na interwencję wraz z pokrzywdzonym i jego matką pojechali do wskazanego sprawcy przestępstwa. Tam okazało się jednak, że faktycznie chłopak posiadał wskazane przedmioty, tyle tylko, że pokrzywdzony dobrowolnie mu je dał w ramach wzajemnych rozliczeń – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka policji. – W trakcie dalszych czynności przyznał się, że wszystko wymyślił, gdyż obwiał się reakcji rodziców.

Policja wyjaśnia okoliczności tego zdarzenia przypominając, że za zawiadomienie o nie popełnionym przestępstwie za co grozić może kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group