Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6811
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Rozbiórka wiaduktów odłożona

Piątek, 2 listopada 2018, 6:15
Aktualizacja: Niedziela, 4 listopada 2018, 7:15
Autor: WAC
Piechowice: Rozbiórka wiaduktów odłożona
Fot. WAC
Co najmniej o kilka miesięcy zostanie odłożona w czasie rozbiórka dwóch wiaduktów kolejowych w Piechowicach.

Przypomnimy. Po długotrwałej batalii sądowo – administracyjnej, Miasto Piechowice zostało wskazane jako właściciel znajdujących się w kiepskim stanie technicznym dwóch wiaduktów, nad linią kolejową Jelenia Góra – Szklarska Poręba.

Magistrat zobowiązano też do przeprowadzenia na swój koszt ich rozbiórki. Według planów, miała się ona odbyć jeszcze w tym roku. Tak się jednak nie stanie. Jak tłumaczy burmistrz Piechowic Witold Rudolf - w zamówieniu przetargowym znalazł się mało precyzyjny zapis, dotyczący konieczności zapewnienia przez wykonawcę rozbiórki na jej czas komunikacji zastępczej dla pasażerów pociągów trzech przewoźników kolejowych. To niedopatrzenie mogłoby skutkować oprotestowaniem wyników postępowania i w tej sytuacji zostało ono unieważnione

Unieważnienie przetargu powoduje, że rozbiórka obiektów może się rozpocząć najwcześniej wiosną 2019 roku, gdyż kwestia zapewniania komunikacji zastępczej musi być rozwiązana co najmniej na 120 dni przed wstrzymaniem ruchu pociągu.

- Oba wiadukty są stale monitorowane i ich stan nie zagraża bezpieczeństwu kursujących pociągów – mówi W. Rudolf. - Jednak ich ekspertyza techniczna jest ważna tylko do 31 grudnia i aby nie doprowadzić do wstrzymania ruchu na tej linii, wystąpiliśmy o wydanie nowej do końca 2019 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

8
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
6%
Nudzi
2
4%
Smuci
8
16%
Złości
29
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group