Środa, 5 października
Imieniny: Apolinerego, Marcelego
Czytających: 3299
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rozbiorą most przy Cervi?

Niedziela, 19 kwietnia 2015, 7:49
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 8:02
Autor: Angela
Jelenia Góra: Rozbiorą most przy Cervi?
Fot. Angela
Niebawem ogłoszony zostanie przetarg na dokumentację projektową z kosztorysem przebudowy mostu przy ul. Cervi, nieopodal zjazdu do Term Cieplickich. Jak już pisaliśmy, nadzór budowlany zlecił wykonanie ekspertyzy, która wykazała, że most powinien zostać zamknięty i rozebrany. I tak się najpewniej stanie.

Ostatecznie Miasto otrzymało zgodę na użytkowanie tego obiektu przez dwa lata, ale w ograniczonym zakresie. Mogą po nim przejeżdżać tylko samochody osobowe do 3,5 tony i to pojedynczo, stąd wprowadzony został tam ruch wahadłowy. Wyjątkiem są jedynie autobusy MZK, ale wyselekcjonowane czyli o mniejszej wadze.

W tym roku ma powstać dokumentacja projektowa i kosztorysowa, ale niekoniecznie przebudowy mostu. - Wszystko wskazuje na to, że most nie będzie remontowany, ale zostanie rozebrany i wybudowany od nowa – mówi Jerzy Bigus, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze. – Taki obiekt musi mieć porządne zbrojenie, a obecny ma tylko betonowy, niezbrojony łuk ze sporymi ubytkami – dodaje J. Bigus.

Ostateczna decyzja co do rozbiórki czy przebudowy mostu jeszcze nie zapadła. Wiadomo natomiast, że prace na tym obiekcie nie rozpoczną się wcześniej, niż w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group