Czwartek, 2 lutego
Imieniny: Marii, Miłosławy
Czytających: 6006
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozbijali klosze dla zabawy

Czwartek, 25 lutego 2010, 13:16
Aktualizacja: 13:16
Autor: TEJO
Kilka latarni na peronie przystanku kolejowego na Osiedlu Orle w Cieplicach zniszczyła wczoraj grupa wandali. Policja zatrzymała jednego z nich po pościgu. Pozostali uciekli.

Wczoraj przed godz. 21 na numer alarmowy policji zadzwonił mężczyzna i powiadomił o grupie wandali, która rozbijała klosze od ulicznych latarni na Osiedlu Orle w Jeleniej Górze. Zdaniem zgłaszającego najbardziej aktywny był mężczyzna ubrany w czerwoną kurtkę – poinformowała podinsp. Edyta Bagrowska z policji.

Kiedy funkcjonariusze podjechali na wskazane miejsce, czterech mężczyzn na widok radiowozu rzuciło się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg za opisanym mężczyzną. Chwilę później został zatrzymany. Okazał się nim 23-letni jeleniogórzanin. Był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało 0,7 promila.

Jak się okazało, mężczyzna rzucał dla zabawy w klosze latarni grudkami lodu. Wandal rozbił cztery klosze, a tym samym spowodował straty w wysokości ponad 1200 zł. Teraz odpowie za uszkodzenie mienia. Grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group