Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9829
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozbiją nam miasto w pył

Środa, 11 czerwca 2008, 15:22
Aktualizacja: 15:24
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rozbiją nam miasto w pył
Fot. TEJO
Wybijanie szyb stało się ulubionym zajęciem wandali. Nie zawsze są uchwytni. Nawet jeśli uda się złapać chuligana, nie często płaci on za wyrządzone szkody.

W środę szklarze wymieniali szybę wystawową na placu Ratuszowym. Witrynę rozbili wandale, którzy wynaleźli sobie rozrywkę i rzucali kamieniami do wystaw. Wykorzystali najpewniej kostkę brukową, którą wcześniej wyjęli z obluzowanej części nawierzchni Rynku.

Chuligani są niezwykle dokuczliwi dla właścicieli lokalów wyposażonych w witryny. Jeszcze zimą wybili kilka szyb w tzw. domu dziecka przy ulicy Długiej. Popękanych witryn nie wymieniono do dziś. Powód: koszty. Specjalnie wzmacniania szyba o dużej powierzchni kosztuje tysiące złotych. Nie każdego stać na taką inwestycję.

Wandale zniszczyli też okna tramwaju pamiątki, który stoi przed ratuszem. Niemal rytualne było rzucanie kamieniami do szyb opustoszałych pięter remontowanego obecnie gmachu przy placu Niepodległości. Taką zabawę urządzali sobie pijani bywalcy okolicznych lokali, którzy wracali z nocnych libacji.

Ostatnio policja złapała dwóch sprawców, którzy demolowali pustostan przy ul. Sobieskiego odreagowując w ten sposób porażkę Polaków z Niemcami na mistrzostwach Europy w piłce nożnej. Jednak najczęściej sprawcy wandalizmu są bezkarni. Bezradni są też właściciele sklepów i innych placówek, dla których chuligaństwo z kamieniem w ręku to plaga nie do wytępienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group