Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 6239
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rozanieleni w kolorach tęczy

Poniedziałek, 15 grudnia 2008, 8:47
Aktualizacja: 8:48
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Rozanieleni w kolorach tęczy
Fot. Ania
„Tęczowe Anioły ” to cykl obrazów Marii Maczkowskiej, które od minionego piątku można oglądać w Klubie Nauczyciela przy ulicy Bankowej. Wernisaż wystawy zgromadził wielu jeleniogórzan, a anielska tematyka przyczyniła się do szybkiej integracji i składania sobie życzeń nawet przez tych, którzy się nie znali.

Pani Maria malarstwem zajmuje się od zawsze, jej dzieła pokazywane były w całym kraju i za granicą. A dlaczego w jej twórczości pojawiły się anioły? – Przybliżam ludziom niezwykłą siłę istot światła i pomoc, którą mogą udzielać ubierając świetliste energie w barwy i kształty – pisze malarka.

Każdy może doświadczyć działania anielskiego potencjału, który chroni, inspiruje i towarzyszy nam w życiu codziennym. Można z nimi porozmawiać w chwilach smutku lub też podzielić się małymi radościami. One zawsze nas wysłuchają i jeśli tylko mogą, pomagają nam jak umieją. I my dostrzegamy wokół siebie coraz więcej aniołów, kupujemy je, zabieramy do domów, gdzie zostają z nami już na zawsze.
Niewielu wie, że na specjalną prośbę pani Maria tworzy anioły również dla innych.

Podczas wernisażu Alina Obidniak, wieloletnia dyrektorka Teatru Norwida, podzieliła się z zebranymi kilkoma wybranymi utworami o szczęściu, stwarzając w ten sposób niepowtarzalną atmosferę. Później w mniej oficjalnej części zebrani goście, wśród których znaleźli się nauczyciele i uczniowie jeleniogórskich szkół podziwiali dzieła Maczkowskiej.

– Większość zgromadzonych gości to moi przyjaciele, którzy doskonale znają moje obrazy, a wielu z nich przynajmniej jeden ma w swoim domu. Zależało mi jednak na tym, żeby spotkać się i w iście intymnej atmosferze przeżyć wspólne, szczęśliwe chwile – powiedziała Maria Maczkowska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group