Piątek, 12 lipca
Imieniny: Weroniki, Jana
Czytających: 10242
Zalogowanych: 55
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Różane niebo nad Cieplicami, czyli zdrojowe plenery

Wtorek, 11 października 2011, 8:54
Aktualizacja: Środa, 12 października 2011, 15:39
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Różane niebo nad Cieplicami, czyli zdrojowe plenery
Fot. Agrafka
I Międzynarodowy Plener Malarski „Pod Różami”, który trwał dziesięć dni, zakończył się wczoraj w cieplickim Hotelu „Pod Różami”. Współorganizatorem spotkań była właścicielka obiektu, a kolejny plener planowany jest już na wiosnę.

W plenerze wzięli udział malarze nie tylko z takich polskich miast jak Wrocław, Gdynia, Radom, Sopot, Kołobrzeg, czy Rzepin, ale również z Ukrainy: Irkucka i Lwowa. Uczestnikami byli: Anna Borcz, Ewa Granowska, Danuta Krakowiak, Anna Ksykiwicz, Janusz Łozowski, Feliks Malinowski, Jelena Połujanowa, Krystyna Prządka, Jerzy Rodziewicz, Bożena i Iwona Sawickie, Daria Sołtan-Krzyżańska oraz Krystyna Wantuch.

– Pogoda nam dopisała, plener przebiegł wspaniale. Malowaliśmy w Cieplicach, w Centrum Jeleniej Góry, w Szklarskiej Porębie, a także na wycieczce w Pradze. Właściwie trudno powiedzieć co konkretnego chce się namalować, niektórzy fascynują się przyrodą, padającym światłem, inni woleli malować architekturę, więc podczas wycieczek, zatrzymywaliśmy się w miejscach, które nas urzekły i malowaliśmy obrazy – powiedziała Danuta Krakowiak, współorganizatorka.

Malarze tworzyli swoje dzieła w różnych technikach, nie zabrakło więc pasteli, akwareli, obrazów olejnych i akrylowych, a także szkice. Malowano zarówno martwą naturę, widoki, jak i portrety.

– Zapotrzebowanie na sztukę w naszym mieście jest ogromne. Mieszkańcy potrzebują kontaktu nie tylko ze sztuką wiszącą na ścianie, ale bezpośrednio z autorem prac. Bardzo wiele osób rozmawiało z malarzami o tym, jak powstawał obraz i to było dla odbiorców, jak i artystów najciekawsze. Doznania odbiorcy są najważniejsze, wtedy bowiem malarz wie, że nie tworzy w próżnię, a dla osób, w których dzięki tym obrazom tworzą się emocje – mówi Kamila Rodak, właścicielka Hotelu „Pod Różami”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
572
Kawa
38%
Herbata
23%
Woda
30%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Lotto – dwa zeta do przodu
 
Warto wiedzieć
Co zostało nam z chłopów pańszczyźnianych?
 
Rozmowy Jelonki
Do szkoły dopiero w wieku 12 lat
 
Aktualności
Magia Karkonoszy w dwuminutowym filmie: Time Lapse, który zachwyca
 
Kultura
Klaun Pinezka i Teatr A na jeleniogórskiej ulicy
 
Aktualności
Ulewa przeszkodzi w przedstawieniach?
 
Aktualności
Szpital daje nowym pielęgniarkom 6700 zł
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group