Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5387
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Równowaga między kulturą a naturą

Poniedziałek, 14 października 2019, 12:14
Aktualizacja: Wtorek, 15 października 2019, 10:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Równowaga między kulturą a naturą
Fot. Przemek Kaczałko
10 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Z tej okazji Środowiskowy Dom Samopomocy DL "Caritas" zorganizował w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze obchody pełne serdeczności i zrozumienia.
Warto ten dzień obchodzić dlatego, że zmienia się kultura - jest coraz więcej społecznej presji, a zanika naturalny schemat rodzin międzypokoleniowych. Ludzie się gubią i coraz częściej wyjeżdżają za chlebem, zostawiają rodziny, a w tym całym pędzie brakuje miejsca na podstawowe potrzeby człowieka jak kochać i być kochanym, bliskości z naturą i drugim człowiekiem. Teraz musimy za wszystko zapłacić, mieć psychologa, spieszyć się do pracy, czy nawet na wakacjach - powiedział Rafał Biesiada ze Środowiskowego Domu Samopomocy, który apeluje, aby znaleźć czas, zatrzymać się i spojrzeć na drugiego człowieka. - Coraz częściej się zdarzają depresje, czy zaburzenia osobowości - to wynik naszego stylu życia, a my chcemy przynajmniej raz do roku zwrócić uwagę opinii publicznej, aby zadbać o zdrowie psychiczne.

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Zdrowia Psychicznego uczestnicy mogli się zapoznać z codzienną pracą w ośrodku - zaprezentowano film i zdjęcia. Ponadto wystąpiła grupa LBW (Lenarcik - Biesiada - Wachowicz), która w sposób komediowy wygłosiła wykład naukowy na temat poszukiwania równowagi.

Czasami warto nie poddawać się przymusom kulturowym, a być trochę bliżej natury. Tacy ludzie są zdrowsi - podkreślił Rafał Biesiada.

Na zakończenie imprezy na scenie wystąpił duet muzyczny Paraluzja.

Organizatorzy przypominają, że w Jeleniej Górze są miejsca, gdzie mogą się zwrócić osoby, które doświadczają kryzysu psychicznego.

Zapraszamy do Środowiskowego Domu Samopomocy (koło MOPS-u), czy do klubu przy ul. Bankowej 15 - mamy konkretne informacje, gdzie szukać pomocy - dodał R. Biesiada.

Klub przy ul. Bankowej 15 to miejsce, do którego bez zbędnych formalności (decyzji MOPS-u), każdy może się zgłosić. Zajęcia plastyczne, muzyczne, czy psycho-edukacyjne są prowadzone w godzinach 16:00 - 19:00.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group