Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6009
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rowerzyści nie cierpią autobusów?

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Środa, 26 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Fot. Arkadiusz Piekarz
Znikomym zainteresowaniem cieszy się usługa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego polegająca na umożliwieniu pasażerom przewożenia rowerów. W lipcowe weekendy autobusami przetransportowano zaledwie cztery jednoślady.

Zdaniem Roberta Moskwy, zastępcy kierownika ds. marketingu MZK, firma szeroko nagłośniła tę usługę licząc na pasażerów, którym nie chce się dojechać do najbardziej atrakcyjnych ścieżek rowerowych w podgórskich miejscowościach.
– Łatwiej jest dojechać tam autobusem z zabezpieczonym w nim jednośladem – argumentuje przewoźnik.

Jednak wyniki nie mogą zadowolić pomysłodawców. – W weekend z 15 na 16 lipca przewieziono autobusami zaledwie cztery rowery. W pozostałe dni kursowania autobusów nikt nie zdecydował się na skorzystanie z tej usługi – podają statystyki przewoźnika.

– Może to wpływ upalnej pogody, która może zniechęcać do wycieczek rowerowych? – zastanawia się Robert Moskwa.
Jego zdaniem usługa MZK powinna się w pewnym stopniu przyczynić do propagowania turystyki rowerowej. Pomysłodawcy wyjaśniają, że w Jeleniej Górze brakuje ścieżek rowerowych, którymi można by bezpiecznie dojechać do atrakcyjnych traktów w podgórskich miejscowościach.

Kilku rowerzystów, których zapytaliśmy, dlaczego nie korzystają z możliwości transportu autobusami MZK, twierdzi, że bilety są za drogie. Oprócz opłaty za przewód jednośladu trzeba kupić bilet dla ich posiadaczy.
– Mam żonę, dwoje dzieci i cztery rowery. Łatwo policzyć, jaki to wydatek – powiedział nam pan Andrzej z Jeleniej Góry.

<b> Rowerowy rozkład jazdy </b>
MZK w Jeleniej Górze przypomina, że specjalnie przystosowane autobusy do przewozu rowerów kursują w soboty i niedziele oraz w dni świąteczne ze stacji PKP: linia nr 4 do Borowic i Przesieki oraz linia nr 15 do Piechowic (przez Michałowice).

Bilety za przewóz roweru będą do nabycia u kierowcy w autobusie - opłata za przewóz roweru w danym kursie wynosi 4,00 zł.

Odjazdy autobusów z przystanku Dworzec Główny PKP w Jeleniej Górze:
10:15 do Borowic
11:20 do Piechowic
11:58 do Przesieki

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz

~ed 26-07-2006 14:47
ale głupota, ktoś kto chce jeździć po górach sam dojedzie na rowerze we wlaściwe miejsce, zresztą atrakcyjne tereny do jazdy są zaraz po wyjechaniu z miasta lub kilka minut jazdy od miasta, usluga zupelnie nie trafiona, jak większość w MZK, np puszczają dużo autobusów po trasach gdzie jeździ malo ludzi (np 1 na Czarne) a tam gdzie jeździ duzo ludzie się w szczycie tloczą, bez sensu
~Patol 26-07-2006 15:00
Bo za duzo sobie cenia za taka usługe a i godziny odjazdów sa do d**y.
~Maria Magdalena 26-07-2006 15:23
Mam pytanka, gdzie jest ta urocza dróżka, którą przedstawia zdjęcie, już nie moge się doczekac kiedy ta, pojadę.
~tomek.jg 26-07-2006 15:38
Wyzajd powinien być w godz. 8-10. pozniej jest za goraco juz.
~JM 26-07-2006 15:40
Po pierwsze to dlaczego tylko w wekendy można te rowery przewozić przeciez są wakacje i młodziez ma wolne oraz inni ludziska mogą jeździć w normalne dni. A co do ceny to jakieś nieporozumienie skoro przewóz roweru pociągiem do Gdańska kosztuje 4 zł to jak to się ma do ceny w naszym MZK
~przydrys 26-07-2006 15:59
po pierwsze to te wyjazdy sa zapozno a po 2 to troche duzo sobie cenia za ta usluge i jakos troche lepiej samem usobie dojechac gdzies i samemu sie zmierzyc z tymi gorkami:)pzdr dla rowerzystow
~bikerka 26-07-2006 16:17
ta dróżka jest w izerach :-) prowadzi ona do schroniska Orle albo do Chatki Górzystow i dalej :P
~biker 26-07-2006 17:01
Te 10-15 km dojazdu w górki to w sam raz dobra rozgrzewka na rowerze.
~szpiletti 26-07-2006 22:00
nasze MZK poprostu przejeło się rolą - dlaczego jeszcze nikt nie policzył kosztów tej akcji plus koszty przygotowania stojaków i rowerów a ponadto jeżdzenia podmian i wysyłania serwisu MZK z nimi na dworzec prosze policzyc wszystkie wyjazdy x stawka za kilometr granda za nasze pieniądze - pozoostawiam to bez dalszego komentarza... pozdrawiam Szpiletti
~Morf 27-07-2006 7:13
nikt kto wybiera sie dalej na rowerze nie bedzie jechal o godzinie 12 !!! godziny wyjazdow sa calkiem do kitu, pogoda tez nie sprzyja ... jest poprostu zbyt goraco na rower
~Bezrobotny 27-07-2006 8:03
Do eda. O ile się orientuję 1 na Czarne jeździ bardzo duzo ludzi.Jest to obecnie duże osiedle domków jednorodzinnych.Gwoli informacjiod 1 sierpnia linia ta będzie bardziej obciążona,gdyż Urząd Pracy został przeniesiony na ulicę Podchorążych.
~do bezrobotny 27-07-2006 10:04
widzisz jeżdżę tą linią codziennie na trasie centrum czarne (w stronę podchorążych nie wiem jak jest) i zazwyczaj do o Orzeszkowej do Wolności autobus jest pusty, niewiele przebiegów w ciągu dnia jest pełnych, głownie rano i po pracy, a do tych domków, o ktoych piszesz to ludzie dojeźdżają samochodami zazwyczaj.
~M. 27-07-2006 10:38
Dyrektor MZK mówił w radiu żeby zgłaszać propzycje zmian na kursach autobusów w których można przewozić rowery, więc zamiast biadolić napiszcie do MZK swoje propozycje na pewno zostaną wzięte pod uwagę!!!
~ALICE 27-07-2006 12:32
Jak ktoś naprawdę chce pojeździć to dojedzie rowerem a nie będzie robił wiochy i jechał autobusem z rowerem. Masakra! Ten pomysł jednak może mieć jakieś plusy dla starszych osób które nie mają siły a chciałyby pojeździć gdzieś dalej. Tylko kto w takie upały będzie jechał gdzieś dalej. PS. DO EDA&gt; Na CZARNE jezdzi dużo ludzi a autobusów jest za mało! Np. masz autobus ok 18.15 z Małej poczty a nastepny za godzinę!!! Zgadzam się z tym że rzeczywiście niektóre kursy są zupełnie bez sesnsu bo zbyt często. MOgli by to jakoś równomiernie rozłożyć.
~swinka 27-07-2006 14:29
Nie no dobrze właśnie że to zrobili. Parę uwag: -nieatrakcyjne godziny odjazdów, -Nieprzyzwoite ceny biletu(4,00zł w 1 strone!!), -mało lini(bardzo mało), W sumie pomysł jest do kitu. Niech pan Moskwa sobie wozi rower w autobusie(no bo przecież jego stać tak jak wszystkich w tym mieście:/). Pozdro dla marka(Gor@l)
~Scout1942 16-08-2006 12:34
moze niedługo uruchomią tak nikomu niepotrzebną usługę jak przewóz aut terenowych do karpacza czy przewóż po ścieżce rowerowej rolkarzy. nie po to się jeździ rowerem że by go wozić 5 km autobusem. Gratuluję pomysłu Panu kierownikowi ds. marketingu MZK. moze jeszcze kilka takich pomysłów i firma padnie na pysk. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group