Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 6952
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Rowerzyści nie cierpią autobusów?

Środa, 26 lipca 2006, 0:00
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Rowerzyści nie cierpią autobusów?
Fot. Arkadiusz Piekarz
Znikomym zainteresowaniem cieszy się usługa Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego polegająca na umożliwieniu pasażerom przewożenia rowerów. W lipcowe weekendy autobusami przetransportowano zaledwie cztery jednoślady.

Zdaniem Roberta Moskwy, zastępcy kierownika ds. marketingu MZK, firma szeroko nagłośniła tę usługę licząc na pasażerów, którym nie chce się dojechać do najbardziej atrakcyjnych ścieżek rowerowych w podgórskich miejscowościach.
– Łatwiej jest dojechać tam autobusem z zabezpieczonym w nim jednośladem – argumentuje przewoźnik.

Jednak wyniki nie mogą zadowolić pomysłodawców. – W weekend z 15 na 16 lipca przewieziono autobusami zaledwie cztery rowery. W pozostałe dni kursowania autobusów nikt nie zdecydował się na skorzystanie z tej usługi – podają statystyki przewoźnika.

– Może to wpływ upalnej pogody, która może zniechęcać do wycieczek rowerowych? – zastanawia się Robert Moskwa.
Jego zdaniem usługa MZK powinna się w pewnym stopniu przyczynić do propagowania turystyki rowerowej. Pomysłodawcy wyjaśniają, że w Jeleniej Górze brakuje ścieżek rowerowych, którymi można by bezpiecznie dojechać do atrakcyjnych traktów w podgórskich miejscowościach.

Kilku rowerzystów, których zapytaliśmy, dlaczego nie korzystają z możliwości transportu autobusami MZK, twierdzi, że bilety są za drogie. Oprócz opłaty za przewód jednośladu trzeba kupić bilet dla ich posiadaczy.
– Mam żonę, dwoje dzieci i cztery rowery. Łatwo policzyć, jaki to wydatek – powiedział nam pan Andrzej z Jeleniej Góry.

<b> Rowerowy rozkład jazdy </b>
MZK w Jeleniej Górze przypomina, że specjalnie przystosowane autobusy do przewozu rowerów kursują w soboty i niedziele oraz w dni świąteczne ze stacji PKP: linia nr 4 do Borowic i Przesieki oraz linia nr 15 do Piechowic (przez Michałowice).

Bilety za przewóz roweru będą do nabycia u kierowcy w autobusie - opłata za przewóz roweru w danym kursie wynosi 4,00 zł.

Odjazdy autobusów z przystanku Dworzec Główny PKP w Jeleniej Górze:
10:15 do Borowic
11:20 do Piechowic
11:58 do Przesieki

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group