Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4187
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rowerowo w KPSW

Niedziela, 27 marca 2022, 7:03
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rowerowo w KPSW
Fot. WAC
Piękna wiosenna pogoda towarzyszyła imprezie zorganizowanej wczoraj (26.03) z okazji rozpoczęcia sezonu rowerowego przez Karkonoską Państwową Szkołę Wyższą.

Wśród wielu atrakcji dla całych rodzin znalazły się: możliwość przetestowania rowerów szosowych, górskich MTB i elektrycznych, spotkania z ekspertami dotyczące właściwego przygotowania się do sezonu rowerowego, znakowanie rowerów przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, alkogogle oraz miasteczko zabaw dla dzieci przygotowane przez Straż Miejską w Jeleniej Górze, konkursy z nagrodami dla dzieci.

Kotlina Jeleniogórska to miejsce, które słynie z tras rowerowych – mówi prorektor KPSW Beata Telążka. - Dlatego planujemy wkrótce kolejną imprezę promującą tę formę aktywności. Będzie to rajd rowerowy z nagrodami dla rodzin. Pomogą nam nasi studenci, m.in. fizjoterapeuci na poszczególnych postojach będą masować uczestników, a pielęgniarki mierzyć ciśnienie.

Jednym z gości imprezy była medalistka paraolimpijska, lekkoatletka Lucyna Kornobys.

Jazda na rowerze to aktywność i miłe spędzanie wolnego czasu - mówi L. Kornobys. - My jako osoby niepełnosprawne mając odpowiedni sprzęt możemy także na rowerach się poruszać. Są rowery elektryczne, są rowery napędzane ręcznie, a także nożne trzy i czterokołowe. Ja sama używam roweru trzykołowego handbike napędzanego ręcznie, również w czasie przygotowań do zawodów, bo stymuluje on napięcie innych mięśni, aby urozmaicić treningi – nie tylko na rzutni i siłowni.

Twoja reakcja na artykuł?

19
70%
Cieszy
6
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group