Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3511
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Rowerowe zmagania na Okraj

Czwartek, 17 sierpnia 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 17 sierpnia 2006, 12:23
Autor: Arkadiusz Piekarz
Kotlina Jeleniogórska: Rowerowe zmagania na Okraj
Fot. Arkadiusz Piekarz
Mimo deszczowej pogody, ponad 200 kolarzy zmierzyło się we wjeździe z Kowar na Okraj. Chociaż dystans był krótki, wjazd pod górę okazał się nieludzko męczący.

We wtorek 230 osób, w tym 19 kobiet, wystartowało w IX Wjeździe Kolarskim "Kowary - Okraj". Trasa zaczynała się przy wyjeździe z Kowar na Kamienną Górę, zaś meta znajdowała się na szczycie przełęczy Okraj. Kolarzy nie zniechęciło zimno ani deszcz.

Rozpiętość wieku była szeroka - od 15-letniej Pauli Bator z Janowic, która rozpoczęła wyścig, po 71 letniego Jana Ludwiczaka z Głogowa. Pan Jan startuje od 96 roku i ma za sobą ponad 250 wyścigów. W swej kategorii 7 razy był mistrzem Polski, 6 razy zdobył drugie miejsce i 4 razy sięgnął po brąz. Wystartował także w tym dniu, ponieważ, jak sam mówi – „punkty z tego wjazdu liczą się do szalanżu, czyli klasyfikacji końcowej.” Dodaje, że liczy on na dobry czas - „Chcę wygrać w swej kategorii”.

Prócz zawodników indywidualnych do Kowar przyjechały także całe drużyny. Jedną z nich było Ogniwo Intermarche Dzierżoniów z 19-sto osobową ekipą. Startowali oni w kategoriach do 16 i do 19 lat. Na pytanie, jakich czasów przejazdów się spodziewają, odpowiedzieli ze śmiechem „Oczywiście najlepszych! W okolicach 26 minut.”.

W poprzednich edycjach wjazdu zwykle zgłaszało się dużo poniżej 200 kolarzy, więc tegoroczny jest rekordowy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group