Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7195
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Krokowa: Rowerowe święto w Krokowej

Sobota, 27 czerwca 2015, 22:32
Aktualizacja: 22:36
Autor: MDvR
Krokowa: Rowerowe święto w Krokowej
Fot. użyczone
Krokowa to znakomite miejsce na rozpoczęcie tegorocznych wakacji i obowiązkowy przystanek dla wszystkich miłośników rowerów. W pierwszy weekend lipca odbędą się tu kolejne wyścigi dla amatorów – Skandia Maraton Lang Team (4.07) i Tauron Lang Team Race (5.07). Patronat medialny nad imprezą objęła Jelonka.com.

Nadmorski klimat rowerowych imprez Lang Team można już było poczuć w połowie czerwca w Gdańsku. Tym razem odwiedzamy Krokową – wspaniałe miejsce nie tylko dla rowerzystów, ale w ogóle turystów. Zwłaszcza, że turystyka rowerowa to nie tylko pokonywanie tras, ale również odwiedzanie ciekawych miejsc, jak przekonuje Henryk Doering, Wójt Gminy Krokowa. Na terenie naszej gminy z całą pewnością trzeba dotrzeć do Krokowej i zwiedzić zabytkowy Pałac wraz z pięknym parkiem, a także odwiedzić Muzeum Regionalne. Gmina Krokowa to również piękna i chroniona przyroda; jest tu wiele miejsc wyjątkowo uroczych w skali kraju – dodaje Doering. Wyjątkowe są tu także kolarskie trasy, o czym doskonale wie Czesław Lang. Świetnie jeździ się w Krokowej, jesteśmy tu już od kilku lat. Na początku wakacji to taki ukłon w stronę tych, którzy wypoczywają nad morzem - mogą przyjechać, wystartować i wspólnie pobawić się na rowerach – mówi Dyrektor Generalny Lang Team.

Sobotni Skandia Maraton Lang Team (4 lipca) będzie już piątą tegoroczną edycją jednego z najpopularniejszych maratonów MTB w Polsce. Dla wszystkich chętnych mamy zostały różnorodne trasy, które umożliwiają walkę zarówno tym najlepiej przygotowanym, jak i kolarskim nowicjuszom. Najmłodsi miłośnicy rowerów mogą sami albo razem z rodzicami przejechać Paradę Rodzinną o długości 8 kilometrów. Kolejne dystanse są rozgrywane na bardzo malowniczej rundzie wokół Góry Zamkowej. Trasa jest zróżnicowana technicznie z licznymi podjazdami i prowadzi w większości po ścieżkach i drogach leśnych, miejscami piaszczystych. Dystans MINI liczy 31 kilometrów, MEDIO 58 km, a GRAND FONDO aż 86 kilometrów. Każdy z uczestników Skandia Maraton Lang Team dostanie pakiet startowy, a najlepsi otrzymają atrakcyjne nagrody. Do 1 lipca można się zapisywać przez internet, a dzień przed zawodami i w dniu wyścigu zapisów można dokonywać w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu przy Zamku w Krokowej. Wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.skandiamaraton.pl, a także w darmowej aplikacji mobilnej dostępnej na iOS, Android i Windows Phone.

Skandia Maraton Lang Team to również wyjątkowa okazja do tego, by pomóc innym. W tym roku w ramach akcji Pozytywne Obroty wspólnie z Fundacją Doroty Stalińskiej Nadzieja promujemy bezpieczną jazdę na rowerze. A najlepiej promować ją poprzez edukację. Stąd szkolenia prowadzone przez Dorotę Stalińską, a także pakiety odblasków dla dzieci z całego regionu. Także wy możecie się do tego przyczynić zaglądając do miasteczka zawodów. Stanie tam strefa Pozytywnych Obrotów, gdzie będzie można przejechać dowolny dystans na rowerze stacjonarnym. Każdy przejechany kilometr to pakiet odblasków dla dzieci. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym!

Kolarstwo górskie to taka walka z samym sobą, w kolarstwie szosowym mamy już taktykę, a przede wszystkim możemy poczuć się jak najlepsi z najlepszych – Michał Kwiatkowski czy Rafał Majka – mówi Czesław Lang, który nie może się doczekać startu w niedzielnym wyścigu szosowym Tauron Lang Team Race (5 lipca). Nie jechałem w Gdańsku, bardzo chciałbym wystartować w Krokowej. Przygotowuję się do wspólnego startu z kolegami, z którymi kiedyś się ścigałem. To wielka frajda przejechać taki dystans – dodaje Lang. Dystans, który także można sobie wybrać – MINI liczy 57 kilometrów, a MAXI aż 114. Frajda będzie więc podwójna, bo to niemalże tyle samo, ile liczy pierwszy etap tegorocznego Tour de Pologne UCI World Tour! Nasz narodowy wyścig rozpocznie się w Warszawie, gdzie najlepsi kolarze świata pokonają 122 kilometry.

Dodatkową atrakcją będzie sama runda, która prowadzi przez piękne tereny wokół Jeziora Żarnowieckiego. Trasa jest w większości płaska, na rundzie są tylko dwa podjazdy. Dokuczać może natomiast wiatr, ale taka jest specyfika nadmorskich wyścigów. A w Krokowej można jeździć wyczynowo i rekreacyjnie, o czym świadczą turyści na dwóch kółkach odwiedzający ten region. Popularnością cieszy się ścieżka rowerowa między Gminą Krokowa i Gminą Puck. Powstała na dawnym szlaku kolejowym i świetnie wpisała się w krajobraz i potrzeby turystyczne – mówi Henryk Doering, Wójt Gminy Krokowa.

Tauron Lang Team Race w Krokowej to czwarta tegoroczna odsłona nowego cyklu wyścigów szosowych dla amatorów. Cyklu, który powstał dla coraz większej rzeszy fanów kolarstwa szosowego. W Krokowej będą mogli poczuć się jak uczestnicy Tour de France, którzy swoje zmagania rozpoczną dzień wcześniej. Ale też będą walczyć o niezwykle atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz finansowe. Zwycięzcy w każdej kategorii wiekowej wśród kobiet i mężczyzn na dystansie MAXI otrzymują 500 złotych, a na MINI 350. Łączna pula nagród finansowych w tym roku przekracza 100 tysięcy złotych! Do Tauron Lang Team Race w Krokowej można się zapisywać przez internet do środy 1 lipca, a dzień przed zawodami i w dniu zawodów zapisy będą możliwe w Biurze Zawodów w miasteczku wyścigu. Wszelkie szczegóły znajdują się na stronie www.tauronlangteamrace.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group