Środa, 1 lutego
Imieniny: Ignacego, Seweryna
Czytających: 2933
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Kraj: Rowerowa wakacyjna podróż Bolesława Osipika

Czwartek, 14 sierpnia 2014, 8:27
Aktualizacja: Piątek, 15 sierpnia 2014, 8:24
Autor: Angela
Jelenia Góra/Kraj: Rowerowa wakacyjna podróż Bolesława Osipika
Fot. Archiwum B. Osipika
Niemal tysiąc kilometrów (952 km) na rowerze i koleją przejechał podczas tegorocznej wakacyjnej wyprawy do miast partnerskich Bolesław Osipik, rowerowy ambasador Jeleniej Góry. Był na Helu, w Świnoujściu, Kołobrzegu, Gryficach czy w Międzyzdrojach. Rozdawał ulotki o Jeleniej Górze i spotkał się z przedstawicielami władz partnerskich miast.

Z Jeleniej Góry na Hel dotarł koleją. Rowerem przejechał z Helu do Świnoujścia, przez Władysławowo, Jastrzębią Górę, Ustkę, Słupsk i Kołobrzeg, gdzie znów przesiadł się do pociągu, by dojechać do Zieleniowa. Dalej na rowerze zwiedził miasteczko Dziki Zachód, a także: Trzebiatów, Gryfice, Kamień Pomorski, Dziwnów, Międzywodzie, Międzyzdroje i Świnoujście.

- To była udana wyprawa, bez żadnej kraksy – mówi Bolesław Osipik. – Spotkałem się z prezydentami, starostami i burmistrzami miast partnerskich Jeleniej Góry oraz z turystami, którym opowiadałem o Jeleniej Górze i rozdawałem ulotki. W miasteczku Dziki Zachód Indianin Jacek Piątka zapowiedział publiczności moją wizytę i zatańczył dla jeleniogórskiego rowerzysty indiański taniec za promocję Jeleniej Góry i za 315 tysięcy kilometrów przejechanych na rowerze. W Gryficach zostałem zaproszony do radia Puls, gdzie na żywo opowiadałem o swojej wyprawie – mówi cyklista.

W podróży był 11 dni nocując na campingach, w szkolnych schroniskach oraz „na dziko”. Po powrocie do Jeleniej Góry wyjechał jeszcze na Dni Sławy, gdzie spotkał się z władzami miasta.

- Dziękuję ks. Józefowi Stecowi za nowy rower (przekazany 8.czerwca br. na Placu Piastowskim w Cieplicach) oraz firmie Tenet, która zasponsorowała mi wyjazd do Sławy – dziękuje jeleniogórski cyklista.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (37)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1033
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group