Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7697
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rowerowa Parada Retro za nami

Wtorek, 27 maja 2014, 8:39
Aktualizacja: Środa, 28 maja 2014, 6:57
Autor: AP
Jelenia Góra: Rowerowa Parada Retro za nami
Fot. AP
Już po raz szósty Zbigniew Leszek i Towarzystwo Izersko Karkonoskie zorganizowało Rowerową Paradę Retro i Osobliwości. W niedzielę (25.05) udział w niej wzięli nie tylko mieszkańcy naszego miasta pasjonujący się starymi dwukółkami, ale i 30 osobowa ekipa cyklistów z Czech.

O godzinie 12.00 uczestnicy parady poprzebierani w ciekawe stroje, na rowerach retro wyruszyli z Placu Ratuszowego, przejechali przez ulicę Wolności i dotarli na Plac Piastowski. Tu czekał na nich poczęstunek i nagrody za ciekawy strój i rower retro. Wszyscy biorący udział w paradzie zostali obdarowani drobnymi upominkami.

O godzinie 14.00 parada ruszyła ulicą PCK na Plac Kościelny, gdzie odbył się pokaz Rowerzystów Retro na festynie z okazji Dnia Matki. Tu zaplanowano metę tegorocznej rowerowej parady. W tym roku można było zobaczyć ciekawe rowery m.in. drezynę (rower bez pedałów) - replikę z XVIII/ XIX wieku niemieckiego wynalazcy barona Karla Draisa, czy bicykla.

- To parada wyjątkowa, mająca na celu integrację i dobrą zabawę, którą doceniają mieszkańcy i turyści. Po prostu wyciągamy z domów nasze kochane rowerowe starocie i jedziemy w miasto, by miło spędzić czas z ludźmi o podobnych zainteresowaniach – mówił Zbigniew Leszek.

- Wspaniała impreza - chwaliła pani Katarzyna. - Jesteśmy z koleżankami tu pierwszy raz i bardzo nam się podoba. Obiecujemy, że w przyszłym roku też weźmiemy udział - dodała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group