Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 6236
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rowerem z Cieplic na Sudecką

Wtorek, 8 września 2020, 8:01
Aktualizacja: Czwartek, 10 września 2020, 6:11
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rowerem z Cieplic na Sudecką
Fot. MT
Dobiegają końca prace przy budowie ścieżki rowerowej od ulicy Sudeckiej do ul. Cinciały w Cieplicach. Inwestycja z dofinansowaniem unijnym pozwoli na spięcie dwóch euroregionalnych traktów rowerowych - ER-2 i ER-6.

Przedmiotem zamówienia jest budowa łącznika spinającego euroregionalne trasy rowerowe: ER2 - Liczyrzepa i ER6 - Dolina Bobru w Jeleniej Górze. W ramach zadania powstała ścieżka rowerowa o długości 4,7 km, szerokość nawierzchni zmienna - od 2,5 do 3,0 m. Projekt przewidywał warstwę ścieralną z betonu asfaltowego, warstwę wiążącą beton asfaltowy, podbudowę z kruszywa łamanego stabilizowanego. Zakres rzeczowy obejmował wykonane nowej nawierzchni bitumicznej ograniczonej krawężnikiem betonowym ułożonym na ławie z betonu na odcinkach o istniejącej nawierzchni gruntowej i tłuczniowej wraz z odwodnieniem, wykonaniem sygnalizacji świetlnej z wideodetekcją w miejscu przejścia pieszo-rowerowego oraz doświetleniem przejścia dla pieszych w ciągu ulicy Sudeckiej.

Początek łącznika ma miejsce przy ul. Cinciały i przebiega drogami rolniczymi oraz nowymi, wytyczonymi po granicach działek, do „osadnika” i osiedla Czarne. W końcowej fazie łącznik prowadzi ulicami Nową, Czarnoleską i Malinową do ulicy Sudeckiej. W galerii zdjęcia z ostatnich kilku tygodni.

Miasto chciało przeznaczyć na ten cel 2 168 944,49 zł, jednak nie brakowało tańszych ofert. Najtańszą złożyła firma Usługi Budowlano-Remontowe i Transport z Lubania (1 369 533,05 zł).

Twoja reakcja na artykuł?

101
86%
Cieszy
5
4%
Hahaha
1
1%
Nudzi
3
3%
Smuci
3
3%
Złości
5
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (48) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group