Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2230
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rowerem po Dolnym Śląsku

Wiadomości: Region
Piątek, 8 sierpnia 2014, 8:23
Aktualizacja: 8:25
Autor: Angela
Fot. K–D
Koleje Dolnośląskie zachęcają do aktywnego spędzania wakacji i podróżowania z rowerem. – Naszymi pociągami można dojechać w wiele ciekawych zakątków regionu, a rower można przewieźć już za 1 zł – zachęcają. Oferta promocyjna „Rower za 1 zł” obowiązuje bezterminowo, również na trasie do i z Jeleniej Góry.

Oferta obowiązuje w soboty, niedziele i święta na odcinkach: Jelenia Góra – Zgorzelec, Legnica – Kłodzko, Kłodzko – Kudowa Zdrój, Kłodzko – Wałbrzych, Wrocław – Jelenia Góra – Szklarska Poręba, Wrocław –Jaworzyna Śląska – Świdnica oraz Wrocław – Trzebnica.

Bilety w ofercie promocyjnej można kupić tylko u konduktora bez opłaty dodatkowej, a oferta obowiązuje tylko w pociągach Kolei Dolnośląskich SA.

- Jeżeli Państwo planują regularne wycieczki rowerowe w różnych częściach Dolnego Śląska, to zachęcamy do zakupu biletu sieciowego miesięcznego na przewóz roweru, który kosztuje 60 zł. Jest on ważny z każdym biletem na przejazd pociągiem. Można go kupić w kasach biletowych i u konduktora w pociągu. Zachęcamy do aktywnego wypoczynku i podróży Kolejami Dolnośląskimi! – dodają przedstawiciele przewoźnika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~pytaredakcje 8-08-2014 9:20
Czyli bilet dla siebie mam kupić koniecznie w kasie aby u konduktora nie zapłacić opłaty dodatkowej, a bilet dla roweru koniecznie u konduktora aby skorzystać z promocji bo "Bilety w ofercie promocyjnej można kupić tylko u konduktora bez opłaty dodatkowej"? Czy anonimowa Pani/Pan redaktor mogłaby/mógłby to wyjaśnić u źródła z którego korzystał/korzystała i poprawić ten artykuł?
~dj 8-08-2014 9:38
przydała by się droga rowerowa do karpacza
~Anatol 8-08-2014 10:48
Koleje kpią w żywe oczy. Reklamują możliwość przewozu rowerów a nikt nie mówi, że na cały skład pociągu przypada najwyżej jeden wagon przystosowany do przewozu rowerów, w którym wiecie ile mieści się rowerów? Dokładnie 4 szt.! Kiedyś zaplanowałem daleką wycieczkę i powrót pociągiem. Kupiłem z wyprzedzeniem bilet na przewóz roweru. W końcu jestem na peronie. Wjeżdża pociąg. Szukam wagonu do przewozu rowerów. Nie ma. Pytam konduktora gdzie jest wagon? Odpowiada mi że nie ma. "Widocznie nie podłączyli" - mówi bez wzruszenia. Kazał mi stanąć z rowerem w miejscu przeznaczonym dla inwalidów. Ewentualnie można stanąć jeszcze w przejściu ale wtedy zablokuje się dostęp do toalety. Do tego nie ma żadnego uchwytu na rower i cały czas trzeba go trzymać gdy pociąg hamuje. To jakaś paranoja!
~Anatol 8-08-2014 10:50
Bilet kosztuje 1zł bo za takie warunki to już szczytem byłoby pobieranie wyższej opłaty.
~miejscowy 8-08-2014 19:23
To żart? Co nam po Trzebnicy, Kudowie, czy Świdnicy, jak do Lwówka od kilku miesięcy nie jeździ szynobus, tylko mały busik. A tam nie wciśniesz się z rowerem. Najpiękniejsza linia kolejowa w Polsce, sam bym się chętnie wybrał rowerem do Parku Krajobrazowego Doliny Bobru czy na Zaporę Pilchowicką. Nie raz byłem świadkiem, jak turyści czekali na pociąg z rowerami na Zaporze na ostatni pociąg a tu przyjeżdża mały busik. Oczywiście pocałowali klamkę. Koleje Dolnosląskie nawet nie potrafiły zamieścić stosownego ogłoszenia w rozkładzie jazdy, tylko robią ludzi w balona.
~ROWERZYSTKA 8-08-2014 21:19
Fajnie, jechałam w niedziele (03.08.2014 r.) z mężem pociągiem z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby, zapłaciliśmy dokładnie 27,94 zł, za rowery wyszło drożej, niż za dwa normalne bilety. Podkreślam tak nas podsumował Pan Konduktor! 2 OSOBY - BILET NORMALNY 13,94 zł 2 ROWERY - 14 zł I jaka w tym artykule prawda? i
~taka prawda 8-08-2014 22:39
Do Szklarskiej to jeżdżą w większości pociągi dalekobieżne (czyli na wagonach, a nie jednostkach elektrycznych). Z Poznania, Warszawy, Olsztyna itd. Czyli nie ma co do nich pchać się z rowerami. Nie dość że pociągi wiecznie się spóźniają, to jeszcze miejsca na rowery jest w nich tyle co kot napłakał. Tak jak ktoś napisał, trzeba stać z rowerem w wąskim korytarzyku albo pod kiblem i trzymać go cały czas. A jak ktoś zechce przejść to jest problem. Najlepiej zapakować rower na auto i samemu jechać, a kolej niech sobie wozi powietrze z taką "ofertą". 50 zł dla całej rodziny to autem można dojechać za połowę tej kwoty, i bez cyrków pod tytułem "polska kolej".
~Do 21:49 8-08-2014 22:46
Prawda jest taka, jak z tym Impulsem, który miał jeździć w weekendy do Szklarskiej Poręby na "Szrenicy", a jeździ stara, rozklekotana jednostka elektryczna sprzed pół wieku. W tym przypadku też zapomniano dodać, że z Wrocławia do Szklarskiej Poręby jeździ dziennie AŻ jeden pociąg Kolei Dolnośląskich (i to tylko w weekendy). Widać jechałaś pociągiem Przewozów Regionalnych, gdzie ta oferta nie obowiązuje. Tak właśnie robią w bambuko pasażerów, którzy nie mają obowiązku orientować się, czy pociąg jedzie takiej spółki, śmiakiej czy srakiej. Lepiej olać kolej i korzystać z własnego transportu. Jeśli w Szklarskiej nie potrafią skomunikować pociągów z pociągami do Harrachova, to niech nie dziwią się że pociągi jeżdżą puste. W Czechach jakoś da się, a u nas wciąż 100 lat za murzynami.
~Shadow 8-08-2014 23:01
"do Lwówka od kilku miesięcy nie jeździ szynobus, tylko mały busik" Jak bardzo miejscowy jesteś. Do Lwówka z JG to w obie strony na rowerze w 4 godziny na spokojnie można zrobić.
~dziękuję 9-08-2014 6:20
tylko u konduktora- oznacza, że konduktor może nie sprzedać biletu bo zabraknie miejsca. Wtedy wracaj człowieku z 50 kilometrów do domu, po całodziennej wycieczce z gromadką dzieci, którym chciałeś zaszczepić bakcyla turystyki rowerowej .
~do 23:01 9-08-2014 23:38
Misiaczku, a nie pomyślałeś o tym, że ktoś te 4 godziny albo i więcej jeździł za Lwówkiem i tak sobie zaplanował wycieczkę, żeby z Lwówka wrócić pociągiem? Albo mogą to być rodziny z małymi dziećmi - i co, dzieciakowi też będziesz kazał p...łować z Lwówka do domu? Weź coś pomyśl zanim coś napiszesz, bo widać że na rower nigdy nie wsiadłeś. Taki mędrek sprzed ekranu monitora.
~do 9:38 10-08-2014 0:15
nie , nie przydałaby się, a po za tym co to za przesadne propagowanie rowerów a piesi to co gorsi ? później nie którym w głowie się przewraca i nic dziwnego że chamstwo rowerzystów wobec pieszych narasta
~do do 23:01 10-08-2014 7:20
Człowieku, przecież "miejscowy" pisał o Zaporze Pilchowickiej, a stamtąd czy to do Jeleniej czy do Lwówka jest rzut beretem. A poza tym pisał o turystach, a nie wszyscy turyści muszą być z dziećmi. No chyba, że mówimy o niedzielnych lebiegach, którzy więcej prowadzą rower niż na nim jadą. Co to za turyści rowerowi....
~do 07:20 10-08-2014 15:50
Przestań marudzić. Po tekstach widzę, że jesteś jakimś szczeniakiem, który lubi pokazywać wszystkim jaki to z niego chojrak. Szkoda że tylko anonimowo przed ekranem monitora. Jeździj sobie na rowerku nawet do Honolulu. A ja wsiadam w wygodny, klimatyzowany pociąg, po pół godzinie jestem na miejscu i wypoczęty wyruszam na traskę. Z powrotem też wracam sobie wygodnie do domciu, nogi odpoczywają zamiast niepotrzebnie kręcić p...łami. A ty dymaj spocony, pod wiatr i pod górę, w kurzu i spalinach samochodów, skoro nie masz kilku złotych na bilet na pociąg. Śmieję się tylko z takich. Ale cóż, jak to w życiu - jedni mają rozum i inteligencję, innym cała para poszła w mięśnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group