Czwartek, 29 września
Imieniny: Michała, Rafała, Gabriela
Czytających: 6487
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rowerem do Czech. Trasy za 28 tysięcy euro

Środa, 25 stycznia 2012, 8:45
Aktualizacja: 8:46
Autor: UM
Trwają prace nad zatwierdzeniem umowy między Jelenią Górą a Euroregionem NYSA o dofinansowanie mikroprojektu dotyczącego współpracy Polska – Czechy, z którego realizacji ucieszyć się powinni rowerzyści.

Projekt „Rowerem do Czech – Koncepcja rozwoju euroregionalnych tras rowerowych będzie kosztował łącznie prawie 28 tysięcy euro, z czego dofinansowany ma być do 85% wartości, to znaczy prawie 24 tys. euro. Partnerem Jeleniej Góry będzie nieodległe miasto – Zelezny Brod.

Szczegółowy opis planowanych prac jest bardzo bogaty, ale główna idea polega na tym, by połączyć powstające w obszarze granic Miasta Jelenia Góra ścieżki z istniejącymi już trasami euroregionalnymi. – Spełni się tym samym podnoszony od dłuższego czasu postulat spinania tras miejskich z możliwościami wyjazdu w najatrakcyjniejsze rejony dostępnych dla rowerzystów Karkonoszy – powiedziała Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

- Będą prowadzone też konsultacje społeczne z zainteresowanymi środowiskami – uzupełnił Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – a w ramach całego projektu zaplanowano już na 2012 r. organizację polsko-czeskiego rajdu rowerowego. Ta impreza ma promować i projekt, i powstającą sieć ścieżek. Chcemy, by w rajdzie wzięło udział nie mniej, niż 300 osób.

Zakończenie projektu przewiduje się na grudzień 2012.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group