Niedziela, 28 czerwca
36°C Jelenia Góra
reklamy

Rowerem bezpiecznie do celu

Audio

Czytaj na głos

Autor: TEJO 1 min czytania

Od dziś policjanci drogówki zwracają szczególną uwagę na cyklistów. Wszystko w ramach ogólnopolskich działań edukacyjno–prewencyjnych, które realizowane będą do 25 sierpnia. Na drogach kotliny jeleniogórskiej akcja będzie prowadzona w każdy wtorek.

– Policjanci przyglądają się zarówno kierującym pojazdami silnikowymi, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów, jak i samym rowerzystom – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Głównym celem akcji jest przede wszystkim propagowanie i promowanie bezpieczeństwa rowerzystów poruszających się po drogach publicznych. – Podczas wszystkich działań będziemy przypominać, że bezpieczeństwo ludzi na jednośladach w dużej mierze zależy od nich samych – podała policja.

– Będziemy zwracać uwagę na stan techniczny rowerów oraz ich wyposażenie. Dlatego warto uzupełnić sprzęt o akcesoria, zwłaszcza elementy odblaskowe. Nie zapominajmy także o kaskach rowerowych i ochraniaczach, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników – przypomina nadkom. E. Bagrowska. Policja zapowiada też stałą współpracę ze szkołami.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Zatrudnię samodzielna kucharkę , praca na stałe Zatrudnię od zaraz panią do pracy w kuchni . Wymagane doświadczenie w gotowaniu zbiorowym Bardzo dobre warunki finansowe , wypłata raz w tygodniu …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka