Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7510
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rowerem bezpiecznie do celu

Wtorek, 9 czerwca 2009, 12:57
Aktualizacja: 15:06
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rowerem bezpiecznie do celu
Danuta Razmysłowicz z policji podczas akcji znakowania rowerów przy okazji festynu w Cieplicach.
Fot. TEJO
Od dziś policjanci drogówki zwracają szczególną uwagę na cyklistów. Wszystko w ramach ogólnopolskich działań edukacyjno–prewencyjnych, które realizowane będą do 25 sierpnia. Na drogach kotliny jeleniogórskiej akcja będzie prowadzona w każdy wtorek.

– Policjanci przyglądają się zarówno kierującym pojazdami silnikowymi, którzy nie przestrzegają przepisów ruchu drogowego w stosunku do rowerzystów, jak i samym rowerzystom – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Głównym celem akcji jest przede wszystkim propagowanie i promowanie bezpieczeństwa rowerzystów poruszających się po drogach publicznych. – Podczas wszystkich działań będziemy przypominać, że bezpieczeństwo ludzi na jednośladach w dużej mierze zależy od nich samych – podała policja.

– Będziemy zwracać uwagę na stan techniczny rowerów oraz ich wyposażenie. Dlatego warto uzupełnić sprzęt o akcesoria, zwłaszcza elementy odblaskowe. Nie zapominajmy także o kaskach rowerowych i ochraniaczach, zwłaszcza dla najmłodszych użytkowników – przypomina nadkom. E. Bagrowska. Policja zapowiada też stałą współpracę ze szkołami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group