Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 5334
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rowerami tam, gdzie jeździły tramwaje

Czwartek, 5 lutego 2009, 8:57
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 marca 2009, 16:17
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Rowerami tam, gdzie jeździły tramwaje
Fot. TEJO
29 kwietnia 1969 roku ulicami Jeleniej Góry i Cieplic przejechał ostatni kursowy tramwaj. Zbliżającą się 40. rocznicę tego wydarzenia chcą upamiętnić jeleniogórscy cykliści oraz portal i tygodnik Jelonka.com.

Izersko-Karkonoskie Towarzystwo Kolarskie już myśli o zorganizowaniu Rodzinnego Rajdu Rowerowego. – Ma się on odbyć 1 maja na trasie: dworzec główny PKP w Jeleniej Górze – Sobieszów pętla. Tamtędy przebiegała linia tramwajowa – zapowiada Zbigniew Leszek, szef IKTK. – Szczegóły imprezy podamy w kwietniu – dodaje.

Patronat nad tą niewesołą rocznicą obejmuje portal i tygodnik Jelonka.com. Do dziś wielu jeleniogórzan uważa, że decyzja o likwidacji komunikacji tramwajowej była błędem nie do naprawienia. 29 kwietnia ulicami Jeleniej Góry i Cieplic przejechał ostatni tramwaj. Trzy dni później jeden z wagonów pojawił się w pochodzie pierwszomajowym. Jeszcze do listopada torowiskiem jeździły wozy towarowe, których załogi zajmowały się demontażem linii.

Na naszym portalu ogłosimy wkrótce konkurs fotograficzny oraz inne wydarzenia związane z przypomnieniem mieszkańcom historii powstania linii tramwajowej, jej codzienności aż do chwili likwidacji. Dlatego już dziś prosimy naszych Czytelników, którzy pamiętają tramwaje, o listy, wspomnienia, świadectwa. Może w Państwa domowych archiwach zachowały się zdjęcia, które uwieczniły w kadrze tramwaj? Skontaktujcie się z nami – redakcja@jelonka.com Żadnego sygnału nie zostawimy bez odpowiedzi.

Czytaj również

Komentarze (55) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group