Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8699
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Henryków: Rowerami na imieniny Henryka do Henrykowa

Wtorek, 14 lipca 2009, 8:09
Aktualizacja: Środa, 15 lipca 2009, 9:52
Autor: ahawer
Jelenia Góra/Henryków: Rowerami na imieniny Henryka do Henrykowa
Fot. organizator
Niedzielny Rajd Rowerowy do Henrykowa Lubańskiego na Ogólnopolskie Święto – "Imieniny Henryka, Henryki" rozpoczęliśmy tak naprawdę w Goduszynie – przejechaliśmy w sumie 128 km.

Trasę z Goduszyna przez Rybnicę, Gruzę, Mirsk i przez Proszówke do Gryfowa i tu już drogą krajową do Lubania - ruch samochodów był spory - ale miłym zaskoczeniem dla nas była reakcja kierowców z Jeleniej Góry – prawie każdy nas pozdrawiał.
Do Henrykowa zajechaliśmy przed 14. Sympatyczne zgotowano nam powitanie w Henrykowie – Olgiert Poniźnik – kilka razy wymieniał nasze Towarzystwo Rowerowe z Jeleniej Góry jako specjalnych zaproszonych gości (świetna promocja miasta w regionie). Gościem honorowym na imprezie był Henryk Sawka, który jak tradycja nakazuje posadzić swoje drzewko – Cis. Bo oczywiście Henryków słynie z najstarszego drzewa w Polsce, a jest to właśnie Cis - ten liczy sobie 1250 lat, a jego wiek najłatwiej sobie uzmysłowić, gdy zdamy sobie sprawę, że wykiełkował on z ziemi ponad 200 lat przed chrztem Polski. Był świadkiem całej Historii Polski i oczywiście tych naszych dolnośląskich ziem. Super, że pogoda dopisała bo ostatnio z tą pogodą nie można było trafić już teraz zapraszam do Proszówki 26.07 na zawody MTB osobne dla Amatorów i dla Zawodników z licencjami - regulamin na stronie www.jeleniogorski klub kolarski. – podsumował Zbigniew Leszek prezes I-KTKN

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1338
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group