Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7843
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ REGION: Rotary Club zbiera na USG

Wtorek, 20 stycznia 2009, 18:31
Aktualizacja: 18:35
Autor: Ania
JELENIA GÓRA/ REGION: Rotary Club zbiera na USG
Fot. Ania
Około dwustu tysięcy złotych będzie kosztował aparat do badań ultrasonograficznych dla dzieci i noworodków, który Rotary Club Jelenia Góra zamierza kupić do szpitala w Jeleniej Górze. Na ten cel zbierano pieniądze podczas dorocznego, charytatywnego balu, który odbył się w Chacie za Wsią w Mysłakowicach. Licytowano na nim m. in. pióro prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Pieniądze zebrane podczas balu stanowią znaczną część potrzebnej kwoty. Wiadomo już, że zakup ultrasonografu wspomoże Rotary Club Fürsfenwalde z Niemiec oraz Rotary Club Warszawa Józefów. Być może dołączą się jeszcze inne kluby i urządzenie pojawi się w jeleniogórskiej lecznicy już wkrótce.

Sponsorami tegorocznego balu charytatywnego byli m. in. Jelenia Plast, Mercedes Benz, Opel, Ultima, dr Schneider Automotive Polska sp. z o.o., Draexlmaier i inni. W trakcie uroczystości przeprowadzono licytację wielu wartościowych przedmiotów, oprócz wspomnianego już pióra Lecha Kaczyńskiego znalazł się zestaw: przycisk do papieru, srebrna broszka wraz ze zdjęciem i autografem Donalda Tuska, grafika od Mercedes–Benz, lampa ogrodowa podarowana przez Aluform Kowary. Uczestnicy balu licytowali także siedmiodniowy pobyt w apartamencie w Międzyzdrojach ufundowany przez Firmę Transportową Krycha oraz voucher na pobyt weekendowy z kolacją w Pałacu Staniszów i w ośrodku KRUS w Szklarskiej Porębie. Hitem okazała się koszulka Mai Włoszczowskiej, srebrnej medalistki w kolarstwie górskim podczas igrzysk olimpijskich w Pekinie która również brała udział w spotkaniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group