Piątek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 13012
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rotarianie wybrali nowe władze

Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 28 czerwca 2011, 7:17
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Rotarianie wybrali nowe władze
Fot. Agrafka
Wczoraj w Pałacu Staniszów odbyło się uroczyste przejęcie prezydentury w jeleniogórskim Rotary Club oraz w rotariańskiej młodzieżówce Internact. Piętnastym prezydentem Rotarian został Artur Niewęgłowski. Władzę w Interakcie przejęła Patrycja Rajch.

Klub rotarian działający już od około 15 lat w Jeleniej Górze pomaga ludziom w potrzebie, organizuje akcje charytatywne, wspiera także różne instytucje społeczne. Obecnie do klubu należy 38 osób, spośród których konwent seniorów wybiera co roku nowego prezydenta.

- Sądzę, że moja prezydentura była udana, bogata w pracę rotariańską i uważam, że podstawowe założenia, zostały osiągnięte. Zebraliśmy środki na trzy pawilony terapeutyczne, które w ostatnią środę przekazaliśmy dla Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Jak co roku prowadziliśmy akcję z samorządami Jeleniej Góry i Kowar, która nazywa się „Ratujmy wzrok dzieciom” – powiedział Adam Czajkowski, ustępujący prezydent rotarian.

– Współpracujemy również z młodzieżowym klubem Interact, który wspiera Dom Pomocy Społecznej i Świetlicę Terapeutyczną w Kowarach. Szybko zareagowaliśmy na prośbę domu dziecka „Dąbrówka”, który potrzebował zmywarki, aby uzupełnić stan kuchni i spełnić wymogi sanitarne. Namówiliśmy warszawski Klub Rotary, aby także wsparł tę akcję, dzięki czemu mogliśmy ofiarować dwie zmywarki – dodał A. Czajkowski.

Prezydent Rotary Club jest koordynatorem pomysłów innych działaczy. Rotarianie wspólnie podejmują decyzje związane z ich działalnością charytatywną. Nowy prezydent, którym został Artur Niewęgłowski, należy do klubu od sześciu lat. Przez dwa lata pełnił funkcję sekretarza.

- Chciałbym kontynuować wszystkie akcje, które zaczęli moi poprzednicy. Jesteśmy oczywiście otwarci na nowe propozycje niesienia pomocy społeczności lokalnej. Działamy również na arenie międzynarodowej i zacieśniamy współpracę z Klubem Rotarian z Ukrainy oraz z Izraela – powiedział Artur Niewęgłowski, prezydent Rotary Klubu.

Wiceprezydentem został Andrzej Ślazyk, sekretarzem Wojciech Chadży, skarbnikiem Zbyszek Formicki, mistrzem ceremonii – Mieczysław Kodź. We wczorajszym spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych powiatu jeleniogórskiego w osobach starosty Jacka Włodygi oraz wicestarosty Zbigniewa Jakiela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
67
Jest nowy
9%
1-5 lat
15%
5-10 lat
10%
10-20 lat
51%
pow. 20 lat
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Aktualności
Gruzu coraz więcej
 
Aktualności
O niepełnosprawnych
 
Aktualności
Lodowisko na Mikołaja
 
Aktualności
Mieszkańcy z prezydentem
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group