Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3889
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Rotarianie wybrali nowe władze

Poniedziałek, 27 czerwca 2011, 7:58
Aktualizacja: Wtorek, 28 czerwca 2011, 7:17
Autor: Agrafka
REGION JELENIOGÓRSKI: Rotarianie wybrali nowe władze
Fot. Agrafka
Wczoraj w Pałacu Staniszów odbyło się uroczyste przejęcie prezydentury w jeleniogórskim Rotary Club oraz w rotariańskiej młodzieżówce Internact. Piętnastym prezydentem Rotarian został Artur Niewęgłowski. Władzę w Interakcie przejęła Patrycja Rajch.

Klub rotarian działający już od około 15 lat w Jeleniej Górze pomaga ludziom w potrzebie, organizuje akcje charytatywne, wspiera także różne instytucje społeczne. Obecnie do klubu należy 38 osób, spośród których konwent seniorów wybiera co roku nowego prezydenta.

- Sądzę, że moja prezydentura była udana, bogata w pracę rotariańską i uważam, że podstawowe założenia, zostały osiągnięte. Zebraliśmy środki na trzy pawilony terapeutyczne, które w ostatnią środę przekazaliśmy dla Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Jak co roku prowadziliśmy akcję z samorządami Jeleniej Góry i Kowar, która nazywa się „Ratujmy wzrok dzieciom” – powiedział Adam Czajkowski, ustępujący prezydent rotarian.

– Współpracujemy również z młodzieżowym klubem Interact, który wspiera Dom Pomocy Społecznej i Świetlicę Terapeutyczną w Kowarach. Szybko zareagowaliśmy na prośbę domu dziecka „Dąbrówka”, który potrzebował zmywarki, aby uzupełnić stan kuchni i spełnić wymogi sanitarne. Namówiliśmy warszawski Klub Rotary, aby także wsparł tę akcję, dzięki czemu mogliśmy ofiarować dwie zmywarki – dodał A. Czajkowski.

Prezydent Rotary Club jest koordynatorem pomysłów innych działaczy. Rotarianie wspólnie podejmują decyzje związane z ich działalnością charytatywną. Nowy prezydent, którym został Artur Niewęgłowski, należy do klubu od sześciu lat. Przez dwa lata pełnił funkcję sekretarza.

- Chciałbym kontynuować wszystkie akcje, które zaczęli moi poprzednicy. Jesteśmy oczywiście otwarci na nowe propozycje niesienia pomocy społeczności lokalnej. Działamy również na arenie międzynarodowej i zacieśniamy współpracę z Klubem Rotarian z Ukrainy oraz z Izraela – powiedział Artur Niewęgłowski, prezydent Rotary Klubu.

Wiceprezydentem został Andrzej Ślazyk, sekretarzem Wojciech Chadży, skarbnikiem Zbyszek Formicki, mistrzem ceremonii – Mieczysław Kodź. We wczorajszym spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele władz samorządowych powiatu jeleniogórskiego w osobach starosty Jacka Włodygi oraz wicestarosty Zbigniewa Jakiela.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (61) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group