Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3446
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Rotarianie wsparli niepełnosprawnych w Kowarach

Czwartek, 6 marca 2014, 8:45
Aktualizacja: Piątek, 7 marca 2014, 7:39
Autor: Mea
Kowary: Rotarianie wsparli niepełnosprawnych w Kowarach
Fot. WTZ
Ok. 40 tys. zł kosztował sprzęt rehabilitacyjny ofiarowany Warsztatom Terapii Zajęciowej w Kowarach przez trzy kluby Rotary: Karpacz Karkonosze, Jelenia Góra oraz szkocki Aberdeen. – Dzięki tym urządzeniom 30. naszych podopiecznych będzie aktywizowanych nie tylko ruchowo, ale również społecznie i zawodowo – mówi Witold Musiałowski, kierownik WTZ w Kowarach.

Wczoraj (05.03.) do kowarskiej siedziby Warsztatów Terapii Zajęciowej dotarła pierwsza część sprzętu. Są to m.in. urządzenia do terapii zajęciowej oraz fizykoterapii.

Ponadto wkrótce zostanie przywieziona druga część wyposażenia: rotor elektryczny do usprawniania nóg, arbitrek do treningu chodzenia oraz aparaty do: elektroterapii, terapii ultradźwiękowej, laseroterapii oraz magnetoterapii.

- Dzięki nowym urządzeniom możemy prowadzić rehabilitację wielonarządową, co jest niezbędne, bo nasi podopieczni cierpią na różne schorzenia. Oczywiście plan ćwiczeń ustalany jest indywidualnie dla każdego po konsultacji z lekarzem – podkreśla kierownik WTZ.

Trzeba podkreślić, że trzy kluby rotariańskie pozyskały na sprzęt również dofinansowanie ze światowej fundacji Rotary. Oficjalne przekazanie urządzeń nastąpi podczas uroczystego otwarcia Warsztatów Terapii Zajęciowej, które zaplanowano na 19. marca o godz. 12.00. Kowarski WTZ działa już od stycznia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group