Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1856
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rotarianie dla zdrowia dzieci

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 16 maja 2010, 8:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 maja 2010, 8:17
Autor: Gabi
Fot. Gabi
Rotary Club Jelenia Góra przekazał w minioną sobotę Oddziałowi Neonatologicznemu Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze ultrasonograf.

Dzięki temu urządzeniu lekarze będą mogli skuteczniej pomagać i diagnozować noworodki i niemowlęta. Rotarianie zadbali, aby sprzęt przez nich kupiony był najwyższej jakości. Podczas spotkania, które miało miejsce 15 maja w szpitalu, zostało uroczyście zaprezentowane i przekazane urządzenie władzom placówki.

Ordynator oddziału Aldona Perlik nie kryła zadowolenia, że udało się zrealizować tak trudny projekt, jakim było kupienie specjalistycznego przyrządu. Głos zabrał także prezydent Rotary Club Mieczysław Kodź, który miał powód do dumy, że po raz kolejny rotarianie mogą pomóc dzieciom. Nie jest to bowiem pierwszy przejaw tego wsparcia.

Wymienił ostatnie osiągnięcia klubu. Przypomniał także dewizę swoich ludzi: służba na rzecz innych ponad własną korzyść. Następnie przeciął wstęgę i pokazał zebranym aparat. Aby formalności stało się zadość podpisał on wraz z dyrektorem szpitala dokumenty dotyczące przekazania ultrasonografu. Dyrektor szpitala Stanisław Woźniak bardzo podziękował za niezwykły prezent.

Pieniądze pochodzą ze składek członków, jak i zorganizowanych imprez przez Rotary Klub, czyli jesiennego koncertu, który odbył się w Filharmonii Dolnośląskiej, oraz balu filantropijnego w Chacie za Wsią . Z imprez tych pozyskano ok. 70 tys. złotych. – Jak widać, rotarianie w przeciwieństwie do polityków nie rzucają słów na wiatr, nie zabiegają o popularność, lecz czynią działania pożyteczne dla środowiska, w którym żyją – mówi Mieczysław Kodź.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz

~wyborczyk 16-05-2010 8:53
a ile kasy dołozyła do tego projektu Unia europejska.Cyt." bogaci bogacą się na biednych" .Kto wymyśla prawo? Kto dzieli kasę?/ dla szpitali również/. Szkoda czasu i energii aby oceniać "Platformę ograbiania narodu polskiego"
alojz_p 16-05-2010 8:56
http://www.forumjg.pl/viewtopic.php?t=1014
~ Obiektywna Zołza 16-05-2010 9:14
Coś ,pieknego , ze tacy ludzie jeszcze istnieja w tym konsumpcyjnym zawistmym świecie , iile trzeba włozyc checi ,znakomitej organizacji zabiegów i dobrej roboty aby dokonac takich czynow i środowiskio lecznicze oraz nieswiadome dzieciaczki miały zapewnioną opieka zdrowotną od starszych. .Brawo , gratuluje efektow. Dlaczego nie pojawili sie wyborczyki z różnych kampani politycznych -bo nie maja chyba konkretnych sukcesów ? tylko mielą językami.
~Do wyborczyka 16-05-2010 9:52
W naszym spoleczeństwie tak juz jest , że dokonanie czegoś ważnego i pozytecznego jest krytykowane i opluwane przewaznie przez indolentow stojacych z boku ,często pomawiane są te dobre uczynki dla zasady - tacy mali ludzie szkodniki to są chwasty społaczne,ktore czerpią korzyści z środowiska w którym zyja ,sami nic nie wnosza oprócz odchodów - dlatego jak nie nie masz wiedzy i jesteś nierobkiem "wyborczyku "to sie nie odzywaj Baranie - , bo za słowa sie odpowiada jak wiesz ! może byles radnym ? i dlatego Ciebie to skręca ze sa takie zjawiska godne nasladowania. Ty zapewne niczego nie dokonaleś gdyż take uroczystości chętnie bys zniszczył,zamiast uszanować Dowiedz sie , ze unia nie doplaca do klubow , stowarzyszeń itd. a tylko ludzie dobrej woli to czynią ponadto pieniadze nalezy wypracować lub pozyskać ze skladek czyli wlasnej kieszeni jak nie jesteś skąpcem ! to sie przyłącz ,bo jak widac jesteś tym co szukaja miejsc gdzie daja duzo i za darmo a o to coraz trudniej ,moze dlatego jesteś biedny , ale w umyśle. I nie psuj powietrza w srodowisku , bo takich złotych myśli nie chca ludzie czytać .A demikracja Ciebie przerasta jak widać , bo kazdy d...ń moze pisać bez opamietania różne herezje i buntować podobnych do Ciebie.
~5-Tytan 16-05-2010 10:06
Znakomita robota - bez zapowiadanej propagandy jak to sie czyni w politycznych kampaniach wyborczych- jest wspaniały rezultat w postaci darowanego ultrasonografu dla noworodkow , są wsapaniali ludzie Rotarianie nie potrzebujacy rozglosu , ludzie dobrej roboty .Ciekawe tylko czy kierownictwa partii politycznych , posłowie Zawiła, Machalek ,Pokój, prezydenci Obrebalski ,Sajnog i marszalek województwa Łuzniak podziekują prezydentowi Rotary klubu i czlonkom za tak piekny prezent ufundowany dla szpitala a to wysokiej klasy USG będzie obslugiwało cale dawne województwo.Wiadć jak marszałek i władze nie moze to Rotary - dopomoze . Wielki szcun dla facetow z Rotary.
~Edyta 16-05-2010 10:23
Chura !! Chura ! mamy wraszcie konkretnych odpowiedzialnych ludzi w Jeleniej Gorze , z doswiadczeniem ,wiedza , ukokumentowanymi efektami w przedsiebiorczości , ludzi ktorzy naleza do najwiekszych pracodawców , którzy stworzyli produkcje , miejsca pracy , eksport ktory jest podstawa gospodarki .ludzi znających sie na rozwoju gospodarczym , ludzi wrażliwych na otoczenie i potrzeby spoleczne . W naszym mieście potrzebny jest taki zarząd i czlonkowie jak w Rotary Club , kiedy to sie spełni aby tacy ludzie rządzili miastem i aby były takie efekty ? jak na przykladzie poczynan Rotary Klubu. Gratuluję.
~Sympatyk rotary 16-05-2010 10:42
Jestem sympatykiem Rotarian dowiedzialem sie o nich w USA i z internetu ,maja wiele programow pomocowych w skali świata jak chociazby polio -czyli zwalczenie straszliwej choroby Heinego medina w swiecie ,programy humanitarne , fundowane stypendia dla studentow, wymiany miedzynarodowe, wiem jakie niosa zasady i dokonania .Powinnismy byc wielce dumni , ze Jelenia Gora jest miastem postepowym ,nowoczesnym przyłączonym do wielkiej rodziny swiatowego Rotary - nie zacofanym , zaściankowym - co udowadnia istnienie Takiego zacnego jak Rotary Klubu. Gratuluję dzialalności -
~zabobrzanin 58 16-05-2010 10:58
akcja wspaniała i wspaniały pomysł. Z tego skorzystają nie wyborcy a najmniejsi i bezbronni.
~Tymian 16-05-2010 11:01
Super sprawa i jej finał - przewidywalem że takie bedą owoce , wiedząc jaki jest sklad zarządu Rotary Clubu - było do przewidzenia , ze cos ważnego sie urodzi - bo to sa ludzie , ktorzy maja doświadczenie w organizacji pracy i prowadzeniu firm ,znaja sie na dobrej robocie nie chwala sie , nie gadaja a namacalnie tworza piękne rotariańske zadania. A zarząd Dwóch Mietkow i Artur - to juz bardzo mocna organizacja. Przesylam uklony i gratukace. Kiedy kolejny niezapomniany Bal ?
~Karkonoszka 16-05-2010 11:03
Kolejna świetna akcja ludzi dobrej woli. Byłam na organizowanym przez nich koncercie, gdy zbierali na to pieniądze. A dofinansowanie z unii - stowarzyszeniom nie przysługuje. Brawo brawo brawo !
~ 16-05-2010 11:25
Wspaniała idea, wielkie gratulacje dla Klubu Rtary i Pana Prezydenta Mieczysława Kodź, tylko brać przykład z takich ludzi, nie ględzą tylko robią i nie patrzą na łaske innych czy jakies wybłagane dotacje. Wyborczyk to typowy przykład zawistnego mohera, który jak przyjedzie co do czego (czego mu nie życze) i w rodzinie bedzie chore dziecko to pierwszy bedzie biegł do szpitala i błagał o pomoc, tylko wtedy nie bedzie juz pamietał jak utyskiwał, tylko zwiesi łeb. A moze by tak czubku jakas akcja, cos bys zdziałał i cos wniósł? No tak łatwiej siedziec za kompem i opluwac, przecież to takie chrześcijańskie...Co za ludzie...Brawo dla Rotary jeszcze raz:)
~Sektor 16-05-2010 11:57
Życzę prezydentowi Rotary Klubu Mieczyslawowi Kodź duzo zdrowia potrzebnego do działania , a wszystkim członkom klubu wytrwałości i pomyslności . Wiecej takich ludzi i akcji - moze w zakresie rozwoju gospodarczego miasta cos dokanacie - to bylaby druga niespodzianka dla społeczeństwa. Nie musza to być fundusze pochodzące w Waszych skladek wystarczy , ze coś zorganizujecie to juz będzie duzo bo pomyslów Wam nie brakuje.Wielkie uznanie i podziekowanie za ten dar , dla najmłodszych .
alojz_p 16-05-2010 13:52
Skoro nie potrzebują rozgłosu to po co o nich piszecie? I to z imienia i nazwiska? Myślę, że potrzebują rozgłosu. W tym Rotary Club byli i są byli i obecni samorządowcy. Nawet byli prezydenci miasta. „kiedy to sie spełni aby tacy ludzie rządzili miastem i aby były takie efekty ?” To się już spełniło. Oni już rządzili lub kandydowali do rządzenia. A efekty widać na każdym kroku w mieście. Lub ich brak. W mętnej wodzie się najlepiej ryby łowi. I to jest ten interes niby anonimowy. Wkrótce zobaczycie te nazwiska ponownie na listach wyborczych;-) Tak na dobrą sprawę, to gros członków Rotary Club powinno odpowiedzieć przed sądem za niedopełnienie obowiązków służbowych, za korupcję, za braki socjalne w samorządzie, za biedę. Nie panie Kusiak?
~całonocna libacja 16-05-2010 14:18
brawo dal rotaryanów, tylko dlatego tyle szumu wokół tego? złośliwi pytać będą: robią to dlatego, że chcą bezinteresownie pomagać, czy dlatego, że są rządni rozgłosu, uwielbienia i wiwatów?
~tekla 16-05-2010 15:02
Alojz_p jesteś uczulony na ludzi i dobro -Rotary propaguje wartości poczytaj po angielsku idee w intrnecie , a ze tworza ten klub umiejetnie ludzie np. WJeleniej Górze w tym przypadku, to chwala im za to - nie wiem czym i jakimi dokonaniami na rzecz innych mozesz sie Panie Alojz poszczycic ,oprócz obgadywania.Rotary skupia roznych ludzi , różnych profesji i wyznań - na tym polega wspólne porozumienie i działanie. Rotary jest apolityczne , ale ze sa tam wartościowi ludzie to jest szczęscie a ich decyzje osobiste co do pogladów .Tak jak Alojza_p wywody - jezeli Pan twierdzisz że powinni jacyś byc przed sadem to Pana jest obowiązek to zgłośic do prokuratury.A pokaż Pan swoje dokonania i rządzenia - np.zatrudnieni ludzie wyniki ekonomiczne ,wypracowane podatki ,cos pan dokonal na rzecz miasta , ludzi spoleczności ? a potem pleć Pan bzdury zawistne i pogardliwe. Wstydź sie pan wlasnej glupoty, moze to wina wyksztalcenia lub niedoleczenia - zamiast podziekowac tym ludziom , ze będziesz korzystał pan za f...r z ultrasonografu w Jeleniej Gorze >P.S słyszałem , ze p.Kusiak ma kilka tysięcy zwolennikow - a ile Pan ?
~aaa 16-05-2010 17:08
Gdybyście wiedzieli jak "od kuchni" wygląda praca w Rotary Club...
teessi 16-05-2010 17:34
Chwała im za to! Tam się ue nie dokłada i to też dobrze, bo są niezależni.
teessi 16-05-2010 17:36
do aaa - W tym sęk, że nie wiemy... Możesz nas oświecić?:-)
~do aaaaa 16-05-2010 20:18
pewnie jestes wyborca PiSu, czyli : "wiem, ale nie powiem ". daj na luz, moze kiedys ten sprzet uratuje zycie Twojemu dziecku....to jest najwazniejsze.
~do aaaaa 16-05-2010 20:22
pewnie jestes wyborca PiSu, czyli : "wiem, ale nie powiem ". daj na luz, moze kiedys ten sprzet uratuje zycie Twojemu dziecku....to jest najwazniejsze.
~Góral karkonosz 16-05-2010 20:29
Fajne rodzinne zdjecia rotarian , chyba sa nie wszyscy - rozpoznaje wielu ciekawych ludzi Andrzeja Ślazyka oficera Daru Pomorza , kapitana żeglugi wielkiej ktory wielokrotnie opłynął kulę ziemska , własciciela Jelania Plast , właściciela Omegi , , jest wlascicel Opel Ligęza, jest eksporter budowy maszyn i lini produkcyjnych z lańcuchem , wlasciciel wielkich inwestycji budowy rurociągow, wlasciciel Krychy, jest Zbyszek Formicki wlasciciel Blike i i grupy kolarskiej , sa własciciele firm komputerowych i lekarze . Ludzie tak niewielu , zawdzięczaja tak wiele. Dokonaliście super sprawy - do nasladowania dla malkontentow. Wielkie podziekowanie bo zakupiony aparat za 100 tys. zlotych, nie kazdy za darmo przekaze coś od siebie i nie zdobedzie sie na taki gest.Brawo - wielkie chlopy..
~mim 16-05-2010 20:32
Kłaniam się nisko wszyskim członkom Rotary Clubu w Jelonce. Jak widać Adamowi i jego kolegom chce sie działać dla dobra innych. Niestety lokalni politykierzy ,których dobrze znam, doją EU dla siebie- i tym się różnią Adamie od Was.
~mim 16-05-2010 20:42
Kłaniam się nisko Rotarianom z Jelonki ,za wspaniałą postawę działania na rzecz bliźnich. Takim jak~~ aloiz_p wybaczcie, bo są pokrzywdzeni przez los: mają mniej szarych komórek ,bo nienawiść skutecznie je degeneruje. A tak przy okazji - pozdrowionko dla Adama z Wojcieszyc.
~junk -drugi zlośnik 16-05-2010 21:01
Ludzie z Rotary !czy wy żyjecie w innym świecie dajecie za friko USG do szpitala za 100 patykow - nie dość ze czegoś dokonacie wyjatkowego dla innych , posiadacie dobry ststus społeczny - to jesteście napietnowani przez rozmaitych szkodnikow i szpiclów spolecznych nawet jestescie wyszydzani - czy warto pomagac bezinteresownie ? i tworzyc dobra pomocowe dla potrzebujacych ?- poinformujcie ze nie macie czasu ani interesu w tym co robicie i olejcie potrzeby i biede ludzi ktorzy do was sie zwracaja o pomoc, jak to robi wiele instytucji do tego powolanych , tak tez należy byc obojetnym jak wielu to prezentuje internautow , czesto krytykujacych , doszukujacych sie interesów w bezinteresownej pomocy.Dziwi to , ze krytykanci ,sa to czesto ludzie ponoć o glębokich zasadach katolickich , przewracających klika różańcow w tygodniu. O zgrozo - jakie spoloeczeństwo i poziom intelektualny . Jelenia Gora do Rotary nie dorosla - tutaj powinny byc procesje szlakiem pędzenia diabla i lutownie biedy na swój regionalny sposob.
~wyborczyk 17-05-2010 4:35
Gdybym nie znał tych z klubu rotary , ich przywar ,wad i osiagnięć przez ostatnie 15 lat tobym nie siał wiochy. "winni się tło maczą". Ja wsadziłem tylko słomkę w to " kolesiowskie mrowisko" A JAKI ODZEW?!!! HI
~do wyborczyk 17-05-2010 8:22
pewnie cie tam nie zaprosili bo za cienki jestes i masz zal...nie ma to kompletnie znaczenia - chodzi o pomoc dla dzieci, obys jako rodzic jej nie potrzebował, wtedy przekonalbys sie ile to znaczy, i na kolanach bys dziekowal za pomoc
~do wyborczyk 17-05-2010 8:29
pewnie cie tam nie zaprosili bo za cienki jestes i masz zal...nie ma to kompletnie znaczenia - chodzi o pomoc dla dzieci, obys jako rodzic jej nie potrzebował, wtedy przekonalbys sie ile to znaczy, i na kolanach bys dziekowal za pomoc
~do wyborczyk 17-05-2010 8:47
pewnie cie tam nie zaprosili bo za cienki jestes i masz zal...nie ma to kompletnie znaczenia - chodzi o pomoc dla dzieci, obys jako rodzic jej nie potrzebował, wtedy przekonalbys sie ile to znaczy, i na kolanach bys dziekowal za pomoc
~ Kwaki 17-05-2010 20:48
do wyborczyk -faktycznie jesteś cienki - ale jak warkniesz o...tem to włóż sobie ta słomkę i zasiej wioche bo twój nawóz moze na cos sie przydc -bo Ty jesteś do niczego nie przydatny.. A kogo Ty tak znasz z tego klubu - a Ciebie nie znaja ?
~ 17-05-2010 21:12
Wyborczyku, na początek to popros od mamusi słownik ortograficzny pod choinke, bo jak sie konczy 4 klasy to trudno pisać bez byków. Wiesz Rotary to za wysokie progi jak na twój tępy łeb i nogi, a określenie "znam tych z rotary" to chyba zbyt wielkie słowo, mysle, ze nie mają oni czasu na nawet chęć poznawania takiego t...ka, który nie ma nawet pomysłu na własne życie, a co dopiero, zeby zrobic cos dla innych, nie nazywaj ludzi na poziomie swoimi kolesiami. Cieniutki jestes kolego i siejesz mega wiochę, ale swoją osobą.Masakra!!!
~Patrycja 17-05-2010 22:40
"Człowiek jest tyle wart, ile dał drugiemu człowiekowi" .Drodzy Państwo podziwiam i szanuję.
~wyborczyk 21-05-2010 7:43
Najbardziej Rotary wychodzą na fotkach i darmowej reklamie w jelonce , nowinach, naszym mieście itd.. a tacy cisi i pracowici. Jacy uczynni. Tych rotaryan co znam to dostali zaćmienia mózgów na stare lata .Takie przypadki się zdarzały jak złoto i dolary zamgliły ostrość spojrzenia na realia życia w "asertywnym społeczeństwie". pooglądajcie sobie bajki z morałem o kaczorze Donaldzie lub może znacie Króla Midasa?. Ja napisałem bajkę o Rotaryanach z zamku Staniszów dla moich wnuków. Są prawdy 4.
~ 22-05-2010 0:09
"za wysokie progi jak na twój tępy łeb i nogi"; "nie mają oni czasu na nawet chęć poznawania takiego t...ka"; "Cieniutki jestes kolego i siejesz mega wiochę" --------------------------------------------------------------------- jeśli to pisze członek ROTARY, to w tym ROTARY są ludzie na bardzo niskim poziomie kulturalnym tzw. nowobogaccy, którym po zdobyciu bogactwa z butów coś wyłazi i nie są to skarpetki dobrane pod kolor koszuli... mam mieszane uczucia.... z jednej strony altruizm, a z drugiej obnoszenie się bogactwem i pychą z tego powodu...
poprawna1 26-07-2010 13:20
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,28319

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group