Niedziela, 26 września
Imieniny: Łucji, Justyny
Czytających: 3982
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rotarianie dla zdrowia dzieci

Niedziela, 16 maja 2010, 8:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 17 maja 2010, 8:17
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Rotarianie dla zdrowia dzieci
Fot. Gabi
Rotary Club Jelenia Góra przekazał w minioną sobotę Oddziałowi Neonatologicznemu Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze ultrasonograf.

Dzięki temu urządzeniu lekarze będą mogli skuteczniej pomagać i diagnozować noworodki i niemowlęta. Rotarianie zadbali, aby sprzęt przez nich kupiony był najwyższej jakości. Podczas spotkania, które miało miejsce 15 maja w szpitalu, zostało uroczyście zaprezentowane i przekazane urządzenie władzom placówki.

Ordynator oddziału Aldona Perlik nie kryła zadowolenia, że udało się zrealizować tak trudny projekt, jakim było kupienie specjalistycznego przyrządu. Głos zabrał także prezydent Rotary Club Mieczysław Kodź, który miał powód do dumy, że po raz kolejny rotarianie mogą pomóc dzieciom. Nie jest to bowiem pierwszy przejaw tego wsparcia.

Wymienił ostatnie osiągnięcia klubu. Przypomniał także dewizę swoich ludzi: służba na rzecz innych ponad własną korzyść. Następnie przeciął wstęgę i pokazał zebranym aparat. Aby formalności stało się zadość podpisał on wraz z dyrektorem szpitala dokumenty dotyczące przekazania ultrasonografu. Dyrektor szpitala Stanisław Woźniak bardzo podziękował za niezwykły prezent.

Pieniądze pochodzą ze składek członków, jak i zorganizowanych imprez przez Rotary Klub, czyli jesiennego koncertu, który odbył się w Filharmonii Dolnośląskiej, oraz balu filantropijnego w Chacie za Wsią . Z imprez tych pozyskano ok. 70 tys. złotych. – Jak widać, rotarianie w przeciwieństwie do polityków nie rzucają słów na wiatr, nie zabiegają o popularność, lecz czynią działania pożyteczne dla środowiska, w którym żyją – mówi Mieczysław Kodź.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group