Piątek, 19 lipca
Imieniny: Marcina, Wincentego
Czytających: 10048
Zalogowanych: 68
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Rośnie głupota złomiarzy

Piątek, 7 lipca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 7 lipca 2006, 14:24
Autor: TEJO
Kotlina Jeleniogórska: Rośnie głupota złomiarzy
Fot. Archiwum
O spowodowanie możliwości katastrofy w ruchu kolejowym są podejrzani dwaj pijani mieszkańcy Janowic Wielkich, którzy w nocy z czwartku na piątek ukradli sześć metrów kabla należącego do Polskich Kolei Państwowych.

Przestępcy mają 25 i 46 lat. Po tym, jak ukradli kabel padły całe łącza telekomunikacji kolejowej. Ich sprawność jest niezbędna dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu pociągów.

Złodziei złapali funkcjonariusze policji oraz strażnicy ochrony kolei. Okazało się, że dwaj mężczyźni byli pijani. – 25-latek miał 1,60 promila, a jego kolega 0,68 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – poinformowała kom. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. Byli już notowani i karani za kradzieże.

Straty, jakie spowodowali przestępcy, są znaczne. Choć ukradli sześć metrów kabla o wartości dwóch tysięcy złotych, spowodowali uszkodzenie całej linii. Teraz jej właściciel będzie musiał to odbudować. Koszt to około dziesięciu tysięcy złotych.

To kolejny w tym tygodniu przypadek kradzieży urządzeń z terenu Polskich Kolei Państwowych. Ostatnio inni trzej złodzieje pokusili się na cztery metry blachy, która chroniła pociągi przed wykolejeniem się na moście w Piechowicach. Wartość łupu to 300 złotych.

Osłony mostów, kratki z chodników, łączniki, elementy zwrotnic oraz kable: to najczęstsze łupy bezmyślnych złodziei. Dla nich kilkaset złotych zysku za sprzedane elementy są więcej warte od życia pasażerów pociągów, które jeżdżą na lokalnych liniach.

Sprawcy kradzieży w Janowicach zostali osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań. Za popełniony czyn grozi im kara do ośmiu lat więzienia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Czy często chodzę w góry?

Oddanych
głosów
387
Często
16%
Czasami
23%
Rzadko
18%
Bardzo rzadko
19%
Wcale
24%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kryminał
Zderzenie przy wylocie na Zgorzelec
 
112
Wypadek na Mickiewicza
 
Ciekawe miejsca
Legendarny listonosz w Karkonoszach!
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group