Czwartek, 22 lutego
Imieniny: Marty, Magłorzaty, Piotra
Czytających: 9509
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rosną hotelarze na medal

Czwartek, 8 stycznia 2009, 9:29
Aktualizacja: 19:23
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Rosną hotelarze na medal
Fot. Ania
Uczniowie szkół hotelarskich z województwa dolnośląskiego i opolskiego zmierzyli się wczoraj w etapie okręgowym I Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W Zespole Szkół Ekonomiczno – Turystycznych rozwiązywali test składający się z 80 pytań. Najlepsi mają szansę dostać się do centralnego etapu olimpiady. Laureaci zostaną zwolnieni z tegorocznego etapu pisemnego egzaminu, potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Jelenią Górę reprezentowały Edyta Nalewajek i Agnieszka Lisowska z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Turystycznych. Uczennice są laureatkami konkursu „Dolnośląskie potyczki hotelarskie”, który odbywał się w listopadzie ubiegłego roku. Oprócz nich do etapu okręgowego przystąpili młodzi hotelarze z Polanicy Zdrój, Legnicy, Oławy, Bolesławca, Bolkowa, Lubania, Wałbrzycha i wielu innych miejscowości. – Olimpiada w całej Polsce jest organizowana po raz pierwszy – powiedziała Barbara Cymańska-Garbowska, sekretarz jury.

Na rozwiązanie 80 pytań testowych mieli 90 minut czasu. Startujących nadzorowała Komisja Okręgowa Olimpiady, w składzie: prof. Andrzej Rapacz z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu – przewodniczący komisji, Barbara Brulińska – Albiniak z Kuratorium Oświaty we Wrocławiu – zastępca przewodniczącego, Barbara Cymańska-Garbowska, nauczycielka hotelarstwa w ZSE-T w Jeleniej Górze - sekretarz oraz trzech nauczycieli, których wybrano drogą losową. Na uroczystym otwarciu był także Zbigniew Szereniuk, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Celami olimpiady są m. in. wzrost zainteresowania młodzieży hotelarstwem, rozwijanie wiedzy w zawodzie, zachęcenie absolwentów do podjęcia dalszego kształcenia na wyższych uczelniach hotelarstwa i turystyki, umożliwienie zdrowej rywalizacji oraz integracja środowiska. W ramach eliminacji odbyła się także prezentacja wzorcowego stroju i postawy hotelarzy, w tym recepcjonistów, kelnerów, barmanów i pokojowych. Tym razem młodzi ludzie spisali się, jako modele i modelki.

Patronem medialnym olimpiady jest tygodnik i portal "Jelonka.com".

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1282
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
8%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
 
112
Zderzenie Toyoty i Renault
 
Aktualności
Trwa remont mostu nad polderem
 
Aktualności
Czytelnik: grota solna nie dla dzieci?
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group