Niedziela, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 10553
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Rondo w tym roku?

Czwartek, 2 lipca 2020, 6:02
Aktualizacja: Niedziela, 5 lipca 2020, 6:31
Autor: WAC
Podgórzyn: Rondo w tym roku?
Fot. WAC
Co dalej z zapowiadanym wielokrotnie rozpoczęciem budowy ronda na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ulicą Żołnierską w Podgórzynie?

Rondo w tym miejscu jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo dzieci, uczęszczających do pobliskiego Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im. Orła Białego w Podgórzynie. Oprócz ronda planowane jest wybudowanie przejścia dla pieszych i ciągu pieszo – rowerowego, biegnącego od szkoły do zabudowań wsi.

Start tej ważnej dla mieszkańców inwestycji już kilka razy z różnych względów był przekładany. Czy w tym roku jest szansa, aby budowa ronda w końcu wystartowała? Władze Podgórzyna mocno wierzą, że tak się stanie.

W tegorocznym budżecie naszej gminy na budowę ronda zarezerwowane jest 400 tysięcy złotych, kolejne 400 tysięcy złotych obiecał wyasygnować Urząd Marszałkowski - mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Liczymy także, że otrzymamy na ten cel tzw. bon inwestycyjny dla samorządów, mający zrekompensować starty wywołane pandemią. Więc w tym roku będziemy chcieli przeprowadzić przetarg i rozpocząć inwestycje - informuje zastępca wójta.

Twoja reakcja na artykuł?

12
23%
Cieszy
21
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
6%
Złości
16
31%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group