Piątek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 5927
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rondo prawie gotowe

Wtorek, 25 czerwca 2019, 11:34
Aktualizacja: Środa, 26 czerwca 2019, 12:17
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rondo prawie gotowe
Fot. Przemek Kaczałko
Trwają prace wykończeniowe przy budowie ronda na skrzyżowaniu Trasy Czeskiej, Lubańskiej i Goduszyńskiej. Inwestycja ma być gotowa wcześniej, niż planowano.
Ruch po rondzie już się odbywa, bo warstwa ścieralna została położona na całym rondzie. Odcięta jest ulica Lubańska, ale to nie jest problem, ponieważ mamy objazd ulicą Spółdzielczą. Trwają roboty wykończeniowe i spodziewamy się, że wszystko będzie gotowe za miesiąc, może półtora miesiąca - powiedział Norbert Łukaniuk, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów w Jeleniej Górze.

Skrzyżowanie z ruchem okrężnym w ciągu drogi krajowej nr 3 jest miejscem, w którym dochodziło do wielu wypadków (w tym śmiertelnych) i kolizji. Koszt inwestycji to 3,23 mln zł, a czas na jej realizację wyznaczono do końca listopada 2019 roku - ale jak widać - uda się znacznie szybciej. Wykonawcą jest Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych z Jeleniej Góry.

Cieszymy się bardzo, bo jest to newralgiczne i bardzo ważne skrzyżowanie w naszym mieście - dodał dyrektor MZDiM.

Jednocześnie zapytaliśmy o fragment ulicy w Goduszynie, gdzie przez jakiś czas był prowadzony objazd, a część mieszkańców miała wiele zastrzeżeń.

Byliśmy w stałym kontakcie z mieszkańcami . W czasie budowy prowadziliśmy zraszanie tłuczniowej nawierzchni, żeby zniwelować trudy mieszkańcom, bo ta droga mocno pyliła. Obecnie przekładamy zapory betonowe na koniec tej ulicy, aby ją zamknąć dla ogólnodostępnego ruchu i teraz będzie ona służyła tylko mieszkańcom. Po przeniesieniu zapór i oznakowaniu jej jako "ślepej drogi" zrobimy remont nawierzchni tłuczniowej. Nie przewidujemy tam na razie nawierzchni bitumicznej - wyjaśnia N. Łukaniuk.

Twoja reakcja na artykuł?

48
76%
Cieszy
0
0%
Hahaha
3
5%
Nudzi
1
2%
Smuci
2
3%
Złości
9
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (32) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group