Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5338
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rondo prawie gotowe

Czwartek, 20 stycznia 2022, 6:10
Autor: WAC
Jelenia Góra: Rondo prawie gotowe
Fot. WAC
W końcową fazę weszły prace przy przebudowie ronda im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ciągu ulicy Różyckiego w Jeleniej Górze.

Prace, które według zapowiedzi miały się zakończyć do końca 2021 roku na pewien czas zamarły. W ostatnich dniach jednak na placu budowy ponownie pojawili się robotnicy - to odpowiedź na pytania Czytelników, dlaczego na budowie nic się nie dzieje.

Jak informuje Cezary Wiklik rzecznik Urzędu Miasta - zasadnicze prace budowlane przy modernizacji ronda dobiegły już końca. Do wykonania zostało jedynie podświetlane serce wraz z kablami zasilającymi, będące symbolem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Będzie ono umieszczone na środku ronda. Instalacja ta zostanie wykonana w ciągu najbliższych dni, a na pewno przed zaplanowanym na 30 stycznia 30. Finałem WOŚP.

Wykonawcą przebudowy ronda im. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Jeleniej Górze. Koszt inwestycji to 158 tysięcy złotych. Zakres rzeczowy zadania obejmuje roboty na istniejącej infrastrukturze drogowej (jezdnia, chodniki) w zakresie wyspy centralnej ronda, przeniesieniu przejść dla pieszych wraz z regulacją krawężników, a także wprowadzenie stałej organizacji ruchu.

Twoja reakcja na artykuł?

88
60%
Cieszy
21
14%
Hahaha
6
4%
Nudzi
3
2%
Smuci
11
8%
Złości
17
12%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (68) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group