Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 8029
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rondo im. WOŚP?

Czwartek, 13 lutego 2020, 10:36
Aktualizacja: Piątek, 14 lutego 2020, 15:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rondo im. WOŚP?
Fot. SJM
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Bursie Szkolnej nr 1 złożyło do władz miasta wniosek o nadanie nazwy dla skrzyżowania z ruchem okrężnym (Różyckiego/Ogińskiego) na cześć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Bursie Szkolnej Nr 1 złożył do Wojciecha Chadżego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze prośbę o nazwanie ronda w Jeleniej Górze. Oto pełna treść wniosku:

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Bursie Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze, zwraca się z propozycją nazwania ronda u zbiegu ulic Ludomira Różyckiego i Mikołaja Kleofasa Ogińskiego w Jeleniej Górze, imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja WOŚP - to jedna z największych organizacji w Polsce, która przekazuje szpitalom urządzenia medyczne, a także prowadzi przez cały czas programy medyczne i edukacyjne.

Uzasadnienie:

Rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma przypominać mieszkańcom naszego miasta o działalności Fundacji. Ta funkcjonuje od blisko 30 lat - również na terenie Jeleniej Góry - realizując swój główny statutowy cel, jakim jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegającej na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Od początku swojej działalności, do jeleniogórskich placówek medycznych Fundacja WOŚP przekazała sprzęt wart ponad 3 000 000 zł. Wyposażone zostały m. in oddziały: pediatryczny, geriatryczny, a także chirurgii ogólnej, onkologicznej i dziecięcej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Chcielibyśmy w ten sposób uhonorować nie tylko wszystkich wolontariuszy, którzy zbierają co roku pieniądze na rzecz Orkiestry, ale też Fundację WOŚP, żeby ta w Jeleniej Górze miała swoje miejsce.

Twoja reakcja na artykuł?

55
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
9%
Złości
27
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group