Piątek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 10073
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Rondo im. WOŚP?

Czwartek, 13 lutego 2020, 10:36
Aktualizacja: Piątek, 14 lutego 2020, 15:59
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Rondo im. WOŚP?
Fot. SJM
Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Bursie Szkolnej nr 1 złożyło do władz miasta wniosek o nadanie nazwy dla skrzyżowania z ruchem okrężnym (Różyckiego/Ogińskiego) na cześć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Bursie Szkolnej Nr 1 złożył do Wojciecha Chadżego, przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze prośbę o nazwanie ronda w Jeleniej Górze. Oto pełna treść wniosku:

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Bursie Szkolnej Nr 1 w Jeleniej Górze, zwraca się z propozycją nazwania ronda u zbiegu ulic Ludomira Różyckiego i Mikołaja Kleofasa Ogińskiego w Jeleniej Górze, imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja WOŚP - to jedna z największych organizacji w Polsce, która przekazuje szpitalom urządzenia medyczne, a także prowadzi przez cały czas programy medyczne i edukacyjne.

Uzasadnienie:

Rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma przypominać mieszkańcom naszego miasta o działalności Fundacji. Ta funkcjonuje od blisko 30 lat - również na terenie Jeleniej Góry - realizując swój główny statutowy cel, jakim jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegającej na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Od początku swojej działalności, do jeleniogórskich placówek medycznych Fundacja WOŚP przekazała sprzęt wart ponad 3 000 000 zł. Wyposażone zostały m. in oddziały: pediatryczny, geriatryczny, a także chirurgii ogólnej, onkologicznej i dziecięcej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej. Chcielibyśmy w ten sposób uhonorować nie tylko wszystkich wolontariuszy, którzy zbierają co roku pieniądze na rzecz Orkiestry, ale też Fundację WOŚP, żeby ta w Jeleniej Górze miała swoje miejsce.

Twoja reakcja na artykuł?

55
59%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
8
9%
Złości
27
29%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (99)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
22
Nigdy
27%
Rzadko
36%
Czasami
18%
Często
18%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
 
Aktualności
Zaklęcie rozświetliło choinkę
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group