Poniedziałek, 16 maja
Imieniny: Andrzeja, Szymona
Czytających: 6967
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Ronda ratunkiem przed paraliżem drogowym?

Poniedziałek, 22 grudnia 2008, 14:04
Aktualizacja: 14:04
Autor: Ania
JELENIA GÓRA: Ronda ratunkiem przed paraliżem drogowym?
Fot. TEJO
W gigantycznych korkach stoją dzisiaj kierowcy w Jeleniej Górze. Wielu z nich przyznaje, że w takiej sytuacji światła nic nie dają, dlatego też powinno się pomyśleć o budowie rond w stolicy Karkonoszy.

Największe korki ciągnęły się od ulicy Bankowej w kierunku Jana Pawła II. - Prawie pół godziny jechałem z Kolegium Karkonoskiego do ulicy Marii Skłodowskiej Curie. Normalnie przemierzam tę drogę w 15 minut. – mówi Mariusz, jeleniogórzanin. Spóźniały się też autobusy MZK.

Przez Jelenią Górę przejeżdża dzisiaj wielu turystów, którzy przyjechali na święta w Karkonosze. To również powoduje, ze korki są większe. Najlepiej więc jechać ostrożnie i uzbroić się w cierpliwość. Pomocą służą także jeleniogórscy policjanci, którzy dbają o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego .

– W godzinach szczytu patrole są wzmożone, tam, gdzie jest to konieczne policjanci kierują ruchem. Wybierając się do Jeleniej Góry musimy się jednak przygotować na postój w korkach – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy.

Mija właśnie ponad rok, od kiedy w stolicy Karkonoszy działają „inteligentne” światła. Ale – wbrew oczekiwaniom – nie poprawiły one sytuacji na drogach. Można powiedzieć nawet, że korki są większe. Z kolei na budowę rond albo nie ma pieniędzy, albo nie pozwalają na to warunki topograficzne jeleniogórskich skrzyżowań.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group