Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9737
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Roman Kuty odwołany

Poniedziałek, 1 sierpnia 2016, 14:03
Aktualizacja: 14:13
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Roman Kuty odwołany
Fot. Archiwum Jelonki.com
Roman Kuty nie jest już zastępcą dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Jeleniej Górze. – Decyzja zapadła we Wrocławiu i podjął ją zarząd województwa, który powołuje dyrektorów WORD–ów oraz ich odwołuje – mówi Robert Tarsa, dyrektor placówki. – Ja pracę swojego zastępcy oceniałem bez zarzutów – dodaje szef jeleniogórskiego WORD–u. – To decyzja polityczna obecnej koalicji w województwie, więc nie dyskutuję z nią – komentuje Roman Kuty.

Roman Kuty był zastępcą dyrektora jeleniogórskiego WORD –u od 2008 roku. O powód jego odwołania zapytaliśmy Urząd Marszałkowski we Wrocławiu i czekamy na odpowiedź. Sam zainteresowany natomiast twierdzi, że była to decyzja polityczna.

- Decyzję o moim odwołaniu otrzymałem 28 lipca br. (czwartek). Zapytałem oczywiście o powód mojego odwołania, ale odpowiedź była tak ogólna, że nic z niej nie wynikało – twierdzi Roman Kuty. – Wspomniano coś o rozwoju WORD-u, ale tak jak my z dyrektorem rozwinęliśmy WORD, tak nikt do tej pory go nie rozwinął. Mamy dwie filie i wszystko dobrze funkcjonuje osiągając wyniki na plusie. Jest to więc ewidentna decyzja polityczna obecnej koalicji w województwie. Komuś to stanowisko po prostu było potrzebne. Z tego co usłyszałem na moje miejsce ma wejść jakiś biznesmen, ale co to za biznesmen, który potrzebuje stanowiska urzędniczego? Ja zrezygnowałem z politycznych działań w partii 2,5 roku temu, więc dla mnie wszystko jest oczywiste – dodaje R. Kuty.

Obecnie Wojewódzki Ośrodek, poza główną siedzibą w Jeleniej Górze, ma dwie filie: w Głogowie i w Bolesławcu i zatrudnia łącznie 13 egzaminatorów. Dziennie ośrodki przeprowadzają od 100 do 120 egzaminów, dlatego zdaniem dyrektora jeleniogórskiego WORD-u, zastępca jest bardzo potrzebny.

- Nie wyobrażam sobie pracy bez zastępcy – mówi Robert Tarsa. – Poza swoim zakresem obowiązków, zastępca musi mnie zastępować w czasie kiedy ja wyjeżdżam, a tych wyjazdów służbowych z tytułu nadzorowania trzech ośrodków mam naprawdę sporo – dodaje szef jeleniogórskiego WORD-u.
Trwają również rozmowy dotyczące otwarcia trzeciej filii jeleniogórskiego ośrodka ruchu drogowego, ale póki co dyrekcja nie zdradza jej lokalizacji.

Natomiast odwołany Roman Kuty zapewnia, że ma już pomysły na to, co będzie robił zawodowo, ale nie chce się tym dzielić publicznie. – Na pewno nie wrócę do polityki – mówi. – Wyleczyłem się z niej na dobre. Zjadłem kilka beczek tej soli i wiem co jak smakuje. 2,5 roku temu wypisałem się z działań partyjnych i dobrze mi z tym, bo mam czas dla siebie i swojej rodziny i nie marnuję życia – dodaje R. Kuty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
955
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group