Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2190
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Rolnik z Rybnicy znalazł niewybuch na polu

Wiadomości: Region
Wtorek, 6 listopada 2012, 10:37
Aktualizacja: 11:11
Autor: Angela
Fot. Radosław Mazur
Niewybuch niemieckiego granatu moździerzowego pochodzący z okresu II wojny światowej został wczoraj (5.11) znaleziony przez rolnika z Rybnicy w gminie Stara Kamienica. Z uwagi na niebezpieczeństwo eksplozji podczas transportu, Patrol Rozminowania z 23 pułku artylerii z Bolesławca, zdetonował go na polu, w miejscu znalezienia.

W ostatnim czasie saperzy z Bolesławca mają bardzo dużo pracy związanej z likwidowaniem niewybuchów i niewypałów na polach. A to za sprawą sezonu na prace rolne na polach.

- W tym przypadku należy pochwalić zachowanie rolnika, ponieważ niezwłocznie zgłosił znalezienie niewybuchu – informuje Dowódca Patrolu Rozminowania z Bolesławca chorąży Radosław Mazur. - Tylko przez ostatni miesiąc Patrol Rozminowania wyjeżdżał do likwidowania niewybuchów, niewypałów i innych przedmiotów niebezpiecznych 34 razy – dodaje.

Dowódca Patrolu Rozminowania ostrzega i przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuchy i niewypały należy: nie dotykać takiego przedmiotu, zapamiętać miejsce znalezienia i zgłosić znalezienia takiego przedmiotu na policję, do leśniczego lub do innych urzędów administracji publicznej. Pomimo upływu wielu lat od czasu zakończenia II wojny światowej materiał wybuchowy znajdujący się w takich przedmiotach nie stracił swoich właściwości wybuchowych i nadal stanowi poważne zagrożenie dla życia ludzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group