Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9456
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Rolnik z Rybnicy znalazł niewybuch na polu

Wtorek, 6 listopada 2012, 10:37
Aktualizacja: 11:11
Autor: Angela
Region: Rolnik z Rybnicy znalazł niewybuch na polu
Fot. Radosław Mazur
Niewybuch niemieckiego granatu moździerzowego pochodzący z okresu II wojny światowej został wczoraj (5.11) znaleziony przez rolnika z Rybnicy w gminie Stara Kamienica. Z uwagi na niebezpieczeństwo eksplozji podczas transportu, Patrol Rozminowania z 23 pułku artylerii z Bolesławca, zdetonował go na polu, w miejscu znalezienia.

W ostatnim czasie saperzy z Bolesławca mają bardzo dużo pracy związanej z likwidowaniem niewybuchów i niewypałów na polach. A to za sprawą sezonu na prace rolne na polach.

- W tym przypadku należy pochwalić zachowanie rolnika, ponieważ niezwłocznie zgłosił znalezienie niewybuchu – informuje Dowódca Patrolu Rozminowania z Bolesławca chorąży Radosław Mazur. - Tylko przez ostatni miesiąc Patrol Rozminowania wyjeżdżał do likwidowania niewybuchów, niewypałów i innych przedmiotów niebezpiecznych 34 razy – dodaje.

Dowódca Patrolu Rozminowania ostrzega i przypomina, że w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuchy i niewypały należy: nie dotykać takiego przedmiotu, zapamiętać miejsce znalezienia i zgłosić znalezienia takiego przedmiotu na policję, do leśniczego lub do innych urzędów administracji publicznej. Pomimo upływu wielu lat od czasu zakończenia II wojny światowej materiał wybuchowy znajdujący się w takich przedmiotach nie stracił swoich właściwości wybuchowych i nadal stanowi poważne zagrożenie dla życia ludzi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (16)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
528
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group