Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9014
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Rok szkolny „wystartował” oficjalnie

Środa, 2 września 2009, 7:43
Aktualizacja: 7:44
Autor: rylit
JELENIA GÓRA: Rok szkolny „wystartował” oficjalnie
Fot. rylit
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Puchalskiego była wczoraj areną oficjalnej inauguracji nowego roku szkolnego. Choć większość jeleniogórskich uczniów usiadła w ławkach kilka godzin wcześniej, w szóstce dokonało się to dopiero o godz. 14, a w ceremonii uczestniczyli – oprócz oficjeli i pedagogów – pierwszoklasiści.

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia pocztów sztandarowych jeleniogórskich szkół i odegrania hymnu państwowego. Wszystkich zaproszonych gości, nauczycieli, uczniów i ich rodziców przywitała dyrektor szkoły Maria Guszała. Waldemar Woźniak, naczelnik Wydziału Oświaty UM, witał z kolei prezydenta Jeleniej Góry Marka Obrębalskiego i jego zastępców, radnych z przewodniczącym rady Hubertem Papajem, dyrektorów jeleniogórskich placówek oświatowych, księży jeleniogórskich parafii.

Następnie zabrał głos prezydent Jeleniej Góry Marek Obrębalski kierując słowa do jeleniogórskich pierwszoklasistów, których liczba w tym roku sięga 460 siedmio i sześciolatków. Szef miasta wspomniał o trudnej sytuacji w szkolnictwie, ciężkich warunkach w placówkach oświatowych. Przedstawił osiągnięcia władz w poprawie tych warunków po przez modernizację i remonty istniejącego zaplecza szkolnego i budowy nowych elementów tego zaplecza.

M. Obrębalski wręczył też dyplomy kilkudziesięciu pedagogom, którzy uzyskali tytuły nauczycieli mianowanych. Zgodnie z tradycją przyjęto ich ślubowanie. Po tej oficjalnej części inauguracji wyprowadzono sztandary a uczniowie cieplickiej „szóstki” dali krótki występ artystyczny. Po oficjalnej części zaproszeni goście udali się do świetlicy szkolnej na skromny poczęstunek.

Nowy rok szkolny w SP nr 6 przyniesie placówce i mieszkańcom Cieplic nowość: będzie to zespół boisk sportowych zbudowany w ramach programu „Orlik 2012”. Koniec inwestycji przewidziano na 30 listopada.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group